Спортивні змагання – це постійна боротьба,перемоги та поразки. Кожного разу людина вдосконалює себе та свою спортивну мету, але для цього треба прикласти багато зусиль. Змагання різного виду спорту допомагають більш точно та об’єктивно підвести підсумки своєї спортивної роботи.
«Ніхто не хоче вставати о четвертій ранку і йти бігати, коли ще зовсім темно, але це необхідно. Єдина причина, чому я це роблю так рано – я вірю, що ніхто інший не робить цього. І це дає мені невелику перевагу. Якщо людина постає після падіння – це фізика, це характер», – Майк Тайсон.
В даному випадку важливою є не лише спортивна, але й маркетингова конкуренція між компаніями та спортсменами. Тому бувають випадки коли за гроші купують перемогу чи програш, що категорично заборонено та не припустимо. Як правило загальний склад і обсяг діяльності спортсмена в конкретному змаганні практично залежать від того, до яких із стадій змагання, обумовлених його контрактом, доходить спортсмен. Отже, протягом змагання можна виявити чи справедливо проходить турнір. Ще один фактор (не ключовий, але в окремих випадках) – здатність спортсмена взяти грошові потоки під власний контроль або ж довіритися найближчим агентам. В командних видах роботи це неможливо, але там де головна дійова особа – не команда, а людина, це може дати результат, який виведе учасника на перше місце.
Матеріальний успіх залежить від виду спорту. В основному це — біатлон, хокей, футбол,бокс та теніс. Але й у середині кожного виду є ТОП 1%, що «мають всі гроші світу» та інші 99%, що живуть на зарплату. Експерти авторитетного видання Forbes порахували скільки за період з 2010 по 2019 роки заробили найбільш успішні спортсмени світу. Лідер рейтингу заробив майже 1 мільярд доларів за 10 років.
Льюїс Гемілтон – 400 млн
Британець в 2010-х фінішував першим на 73 етапах гран-прі.Починаючи з 2014-го Гемілтон за 6 років не став чемпіоном лише раз – в 2016 році його на мінімальні 5 очок випередив партнер по «Мерседесу» Росберг.Головна складова доходів Гемілтона – саме зарплата від німецької стайні, яка завдяки британському гонщику є непереможною в Кубку конструкторів ось уже 6 років поспіль.
Кевін Дюрант (баскетболіст) – 425 млн.
Річний дохід Дюранта (зарплата та бонуси) зріс в 4 рази протягом минулого десятиліття. Наприклад, лише за 2019 рік форвард «Голден Стейт) заробив більше 65 мільйонів доларів. А завершення десятиліття 31-річний американець увінчав не лише фінансовими, але й спортивними успіхами. Після переходу з «Оклагоми Сіті» до Сан-Франциско він двічі в складі нової команди ставав чемпіоном НБА (2017 та 2018 роки).
Менні Пак’яо (боксер) – 435 млн.
Бокс приносить шалені доходи телекомпаніям, які щедро діляться з бійцями грошима. Наприклад, за право подивитися 25 боїв за участю Менні Пак’яо заплатило 20 мільйонів вболівальників по всьому світу. Лише ця складова принесла 1,3 мільярди доходів.
Великі заробітки потребують великих вкладень. Популярні спортсмени також мають свої команди які утримуються коштами, тому це колообіг у спортивному бізнесі. Щоб утримувати свою команду потрібно сплачувати податки, зарплатню особам організаційних та фінансових питань, тренерам, психологам. Наприклад Кевін Дюрант став акціонером франшизи МЛС Філадельфія Юніон. Він купив пакет акцій у приблизно 1- 5 відсотків.
«Я був шанувальником цього виду спорту, а потім побачив, як швидко зростає популярність ліги, побачив, як у різних містах по всій країні з’являється все більше вболівальників, а потім побачив, як ці франшизи впливають на бізнес міста та людей окремо, було дуже захопливо», – сказав Дюрант.
Авжеж, спорт – це дуже вигідний варіант для заробітку, але на все життя не заробиш. Люди з часом втрачають ті сили, мотивацію та дух, які були головними ознаками для справи їх життя.
«Краса в благословенні таланту піднімається над тими, хто сумнівається, щоб створити прекрасний момент», – Кобі Брайант.
Плюси і мінуси професії спортсмен:
Переваги:
- заняття спортом дозволять тримати організм в тонусі
- вчасно закінчивши кар’єру, можна уникнути захворювань серцево-судинної, нервової системи, інфаркту, інсульту тощо
- виховання духу, цілеспрямованість, налаштування на успіх
- професійні спортсмени отримують великі гонорари
Недоліки:
- спортсмени рідко обходяться без травм, під кінець кар’єри практично у кожного є товста медична карта
- лише деякі досягають вершини Олімпу
- іноді по закінченню кар’єри людина не може реалізувати себе поза спортом
Вероніка Шелухіна
Комментарии:
нет комментариев