misto.zp.ua

У частини запорізьких пенсіонерів з 1 жовтня виростуть пенсії

 

Перерахунки пенсій з 1 жовтня 2022 року провели в автоматичному режимі

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 жовтня 2022 року у зв’язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн, зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли 65 років і більше та мають необхідний страховий стаж 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

Крім того, з 1 жовтня 2022 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 «Про додатковий захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведено перерахунок пенсії особам, яким виповнилося 70 років.

«В результаті такого перерахунку з 01.10.2022 громадянам, віком від 70 до 75 років у разі, якщо розмір пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, а саме 10340 грн, встановлюється щомісячна виплата у розмірі 300 грн, — роз’яснює начальник Головного управління ПФУ у Запорізькій області Світлана Жмурко.

Крім того, пенсіонери віком від 70 років, яким призначено пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу 35 років у чоловіків, 30 років у жінок, якщо розмір пенсійної виплати у них не досягає 3000 грн, отримають доплату у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Для пенсіонерів віком 70-75 років з меншим стажем (20-30 років у жінок і 25-35 років у чоловіків) пенсійні виплати будуть встановлені пропорційно наявному стажу, виходячи з 3000 грн. Наприклад: для жінки, віком 73 роки за наявності страхового стажу 24 роки розмір пенсійної виплати складатиме 2400 грн.

За результатами проведених перерахунків з 1 жовтня в області  пенсійні виплати зростуть майже у 215 тисяч громадян.

На фінансування жовтневих перерахунків додатково спрямовано понад 30,5 млн грн.

«Слід зазначити, що перерахунки проведені за матеріалами пенсійних справ, без особистих звернень пенсіонерів до Головного управління», — проінформувала Світлана Жмурко.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

 Ирина ЕГОРОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯПОЗИЦІЯМІГMISTO.ІНФОРММЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Областна газета «Індустріальне Запоріжжя» плюс «Панорама» - єдина щоденна газета: виходить 4 рази на тиждень та 16 – на місяць всього за 6,95!
У ній - всі події міста та області, по Україні та у світі, корисні поради, новини культури та спорту. Передплатники газети тричі на рік беруть участь у акціях із цінними подарунками.

Контакты

Адреса редакції:
69600, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 152

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в