misto.zp.ua

Про найдовший інклюзивний пандус у місті: емоційно та професійно

Про найдовший інклюзивний пандус у місті: емоційно та професійно

Пейзаж запорізького парку Перемоги змінився відтоді, як тут з’явився великий пандус, який має зробити можливим відвідування парку громадян із дитячими візочками та таких, що рухаються на кріслі колісному. 

Про це йдеться в попередньому матеріалі МИГу.

Цей, напевне, найдовший пандус Запоріжжя викликав сумніви зокрема щодо безальтернативності рішення.

Щодо зовнішнього вигляду інклюзивного пандусу, виникли питання у небайдужих громадян, зокрема у Dmitry Smolenko: “Невже не можна було виконати плавне планування, адже простір дозволяє…” 

Може і довгий, зато кут нормальний для людей на візку. Але щоб люди дійсно могли цим всім скористатися, повинен бути і транспорт з низькою підлогою, який доведе до парку”, – таку доречну думку висловила наша колишня колега по виданню Наталя Солонська.

***

Поспілкувавшись із запорізькими архітекторами Оленою та Віктором Кузьменками, дізналася, що парк Перемоги був спланований Валерієм Шинкарьовим [який згодом став головним архітектором Запоріжжя] – наближеним до англійського, природного стилю.

Регулярний парк передбачає чітко сплановані при проєктуванні алеї, клумби, фонтани. Прикладом такого стилю у Запоріжжі є нинішній Майдан Митців.

Парки англійського стилю створюються з урахуванням особливостей місцевого  ландшафту, зберігають природне різноманіття.

Так у парку Перемоги алеї пролягають поруч із річкою Мокра Московка, за її течією створені ставки. Тож, маємо практично зону відпочинку поруч із житловими кварталами…

Тому й таким громідзким виглядає новостворений пандус.

До речі, плавний спуск без подолання перешкоди – широких сходів від трамвайної зупинки до парку – був продуманий ще при первісному плануванні парку. Для цього, щоправда, доведеться вийти на зупинках поруч – на вулиці Перемоги чи на Шкільній. Спуск тротуаром  вздовж дороги до парку продовжить прогулянку. Та триває він не довго, плавно, вздовж зелених насаджень. І не передбачає перешкод.

Таким самим плавним стане й повернення з парку. Бо можна погодитися з можливістю деяких спортивних зусиль при підйомі пандусом для молодої родини з дитиною у візочку. Та як собі уявити такі вправи людини на кріслі колісному? Це стане випробуванням, схожим на враження від атракціону типу “американські гірки”.

Поява нового пандусу грубо порушує закладену ідею природного парку та викликає негативні емоції одразу при входу до парку, зауважили архітектори.

Пандус закриває огляд пам’ятника Небесній Сотні з боку головного входу на територію парку – одного з меморіальних акцентів парку Перемоги.

До того ж під верхнім майданчиком конструкції утворилася глибока ніша, яка може згодом перетворитися на відхоже місце.

Пропозиції щодо більш логічного вигляду інклюзивного спуску до парку є.

Може, є сенс взяти їх до уваги?

Підготувала Інеса АТАМАНЧУК, фото Володимира ФРИЗЬКА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |