Анатолій Сердюк виступить с концертом «Краю мій рідний» в супроводі джаз-оркестру
18 березня в театрі ім. В. Магара відбудеться концерт композитора-пісняра Анатолія Сердюка «Краю мій рідний». Основу нової концертної програми складатимуть пісні з однойменного альбому, присвячені Запорізькому краю, – про Запоріжжя, Хортицю, про містечка Гуляйполе, Пологи, Оріхів, Кінські Роздори.
Приблизно третину програми артист виконає в супроводі джаз-оркестру Запорізького цирка. Добре відомі пісні «Запоріжанки», «Ранок у місті», «Краю мій рідний» та інші звучатимуть по-новому – в джазовому аранжуванні. Подібну музику зараз можна почути дуже рідко – вона стала елітарною і тому її звучання надто дороге для пересічного слухача.
У концерті прозвучать 22 пісні, будуть виконані й найкращі ліричні пісні й романси («Не покидай меня, любовь», «Шипшина»). Кілька пісень пролунають у дуеті з київською співачкою Анастасією Шергіною. У концерті також братиме участь шоу-балет.
Виконання пісень супроводжуватиметься демонстрацією унікальних відео- й фотоматеріалів, присвячених нашому краєві і зроблених відомим мандрівником Володимиром Супруненком.
Анатолій Сердюк першим на запорізькій естраді почав цілеспрямовано творити українською мовою, оспівуючи рідний край. З його появою на Запоріжжі широко залунала українська естрадна пісня, сформувалася її масова аудиторія.
– Послідовне обстоювання національних ідеалів у творчості зробило Вас своєрідним символом української пісні в Запорізькому краї, пробудило патріотичний дух десятків тисяч людей. Як Ви вважаєте, що сьогодні входить до поняття патріотизму?
– По-перше, я виступаю проти містечкового патріотизму, незважаючи на те, що я співаю пісні про Запорізький край. Люблю свій край, хочу, щоб запоріжці знали його історію, пишалися ним, але не відривались від історії українського народу. Ми як ланка в ланцюжку, і з такої, на перший погляд, різної мозаїки складається наша Україна. Але якщо ми будемо відстоювати інтереси і цікавитися історією тільки свого містечка, свого краю, не підтримуючі зв’язків, не знаючи історії сусідніх областей, регіонів, то у нас не буде шансів з’єднатися в один ланцюжок, в одну країну.
Оспівувати свій край хочу і прагну. Пісня – гарний пропагандист мови. Подобається пісня – полюбиться мова.
– Анатолію, що Ви побажаєте жінкам на 8 Березня?
– На 8 Березня мені хочеться побажати запоріжанкам бути як у моїх піснях – красивими, щасливими, заможними і коханими. Нам усім треба тримати дух запорізький і, можливо, мої пісні у цьому допоможуть.
Наша довідка
Анатолій Сердюк – відомий в Україні естрадний композитор-пісняр, співак. Автор 150 пісень. У творчому доробку 13 дисків, 10 оригінальних сольних концертних програм, близько 1500 виступів в Україні й за кордоном, 17 відеокліпів, музичний телефільм, 4 авторських нотних збірника.
Працює в стилі української естрадної пісні й поп-музики. Пісням притаманні глибока змістовність, виразна мелодійність, народність. У репертуарі – мелодійні ліричні пісні, романси, унікальні «махновський» і козацький цикли пісень з елементами театралізації у виконанні. Пісні А. Сердюка постійно звучать в ефірах українського та запорізького радіо й телебачення, вивчаються в школі.
Закінчив Мелітопольське училище культури (диригент хору), Харківську академію культури (диригент духового та естрадного оркестрів), Запорізький національний університет (журналіст). Навчається в аспірантурі ЗНУ (українська філологія).
Володар мистецької премії ім. Д. Луценка «Осіннє золото», лауреат, дипломант і призер двадцяти українських та міжнародних пісенних конкурсів і хіт-парадів. Член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, Член Національної спілки журналістів України.
Вікторія КИРИЛЕНКО
Комментарии:
нет комментариев