Лента статей
Татьяна Черниговская: «Прекратите читать глупые книги, говорить с придурками и включать плохую музыку – все это остается в вашем мозгу» [15.01.19]
Запорізькі поляки зустріли Різдво за католицькими традиціями [30.12.18]
Аварийные ситуации в доме: сроки реагирования, причины задержек при проведении ремонтных работ [29.12.18]
МНЕНИЕ MDL: ЖИЛОЙ ФОНД УКРАИНЫ – СТАТИСТИКА, ПРОБЛЕМЫ, ПУТИ «ОЗДОРОВЛЕНИЯ» [22.12.18]
Місто для людей Дніпрорудне: итоги работы за ноябрь [17.12.18]
Что нужно обязательно сделать в Рождественский пост - Митрополит Антоний [13.12.18]
Список необходимого запаса на случай войны [04.12.18]
Нашествие грызунов в украинских многоэтажках? Что делать, чтобы избежать крысиных атак? [03.12.18]
«МЕЧТАЙТЕ. МЕЧТЫ СБЫВАЮТСЯ. И Я НЕ ЗНАЮ ПОЧЕМУ» — ИЛОН МАСК НАПИСАЛ ПИСЬМО МОЛОДЫМ! [24.11.18]
Подготовка к предстоящему отопительному сезону показала украинскую реальность: в капитальном ремонте нуждаются теплосети 70% домов [15.11.18]
Про СМИ

Мы рады видеть Вас на онлайн страницах региональной "Рациональной газеты" - теперь мы не только на прилавках и в почтовых ящиках Вашего дома, но и на Вашем мониторе. Ценность информации гарантируем!
Что такое "Рациональная газета"?
Это актуальные новости всего региона, большое количество бесплатных объявлений, свежая реклама от организаций и предпринимателей, программа передач, вакансии, погода, гороскопы, анекдоты, детская страничка, афиша, знакомства, SMS-рубрика, кулинарные рецепты, сканворды. Нужно больше? Без проблем - свяжитесь с нами и поделитесь своими идеями.
Мы с радостью выслушаем Вас!
А еще у нас проводятся постоянные акции
- Вы можете выиграть бесплатную дополнительную подписку или интересную книгу, для этого достаточно подписаться на нашу газету.

Контакты

Издатель:
Смольянинова Т.А.
Адрес:
69005, г. Запорожье, ул. Гагарина, 3/31
Наши телефоны:
(061) 220-85-54, (066) 064-51-97, (095) 598-99-47
Веб-сайт:
www.rgazeta.com
E-mail:
rgazeta@mail.ua
Подписной индекс:
99249

Нардеп Володимир БАНДУРОВ: головні завдання розвитку атомної енергетики на 2018 рік

Нардеп Володимир БАНДУРОВ: головні завдання розвитку атомної енергетики на 2018 рік

Головним завданням подальшого розвитку атомноі енергетики у 2018 році є гарантування безпечноі експлуатації ядерних енергоблоків, а також удосконалення нормативно-правової бази атомно-промислового комплексу. Таку точку зору висловив народний депутат Украіни, голова парламентського підкомітету з питань ядерноі енергетики та ядерноі безпеки Володимир Бандуров.

Перш за все, наголосив депутат, це стосується захисту фінансового ресурсу для проведення масштабної реконструкції енергоблоків. Йдеться про внесення змін до існуючих законів, про формування фонду (фінансового резерву) для зняття з експлуатації ядерних установок, про необхідність включення до тарифу на електроенергію програм щодо підвищення безпеки атомних енергоблоків, підвищення соціального захисту працівників станцій і населення, що проживає в зонах спостереження.

Всі ці проблеми піднімаються у підготовлених Володимиром Бандуровим законопроектах, більшість з яких вже пройшли обговорення в комітетах і чекають розгляду у сесійній залі.

– Атомна енергетика – це основа всієї енергетичної системи України, найважливіша частина економіки країни, – зазначив Володимир Бандуров. – Я вважаю, що уряд і профільне міністерство повинні більш детально займатися проблемами атомної енергетики. Приділяти належну увагу альтернативним законопроектам, підготовленим депутатами Верховної Ради і представниками атомних станцій, і спільно працювати над розвитком атомної галузі. У цьому питанні не повинно бути політики, а тільки професійні рішення та дії.

У 2017 році була розроблена і затверджена Кабінетом Міністрів України Енергетична стратегія України до 2035 року, наразі продовжується формування плану заходів по її виконанню. Проте, на сьогодні низка галузевих та відомчих програм у сфері використання ядерної енергії є застарілими, простроченими або взагалі не затвердженими на рівні Кабінету Міністрів. Саме тому наступним кроком, за думкою народного депутата, повинна стати розробка на базі Енергетичної стратегії окремої загальнодержавної Програми розвитку атомно-промислового комплексу.

Ще одним важливим завданням на 2018 рік повинно стати питання утилізації відпрацьованого ядерного палива (продовження будівництва власного сховища), а також  створення умов для виробництва вітчизняних паливних зборок і ядерного палива. За переконанням Володимира Бандурова, розширення ринку не вирішить питання залежності української атомної енергетики від імпортних поставок, і тому необхідно задуматися про виробництво власного ядерного палива.

Окрім того, депутат вважає, що особливу увагу необхідно приділити ремонту атомних реакторів і продовженню термінів їх експлуатації, у тому числі – шляхом імпортозаміщення при закупівлі вітчизняних комплектуючих.

Так, наприклад, на Запорізькій АЕС 29 листопада минулого року з підключенням до мережі енергоблоку №1 після закінчення планового середнього ремонту завершилася ремонтна кампанія 2017 року. На блоках №1, №4 та №5 були виконані середні ремонти, на блоці №6 – триває капітальний. Тривалість ремонтного періоду склала 565 діб, що на 10 діб менше запланованого. У ході ремонтної кампанії 2017 року виконано всі заплановані регламентні ремонтні роботи, а також великий обсяг робіт з реконструкції та модернізації, спрямований на підвищення безпеки станції. Як голова підкомітету Верховної Ради з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, Володимир Бандуров  висловив надію, що план на 2018 рік також буде успішно виконано.

Наприкінці 2017 року на Рівненській АЕС закінчився термін дії ліценції на експлуатацію енергоблоку №3, наразі тривають роботи щодо продовження його роботи на наступний 10-річний період. Також у 2018 році необхідно продовжувати терміни експлуатації ядерних енергоблоків №1 Хмельницької АЕС та №4 Запорізької АЕС.

Успішно проведений ремонт – це безпечне і надійне вироблення такої необхідної для економіки країни та її населення електроенергії, особливо під час опалювального сезону.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року Володимир Бандуров подав до Верховної Ради законопроект, який регулює питання надання соціально-економічної компенсації ризику населенню територій зон спостереження, в яких утворилися об’єднані територіальні громади.

Згідно із законопроектом, розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» повинен здійснюватися між всіма місцевими бюджетами, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, у тому числі й між бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Олег КОРОТИЧ


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
ПОЗИЦИЯ
ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
РОСТ
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯ
ПОРОГИ
МИГ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА
MISTO.ИНФОРМ
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ
СОДРУЖЕСТВО
ПРАВДА (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ИСТЕБЛИШМЕНТ. АНАЛИТИКА (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. ТРК АЛЕКС (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |