misto.zp.ua

Мокрі, але щасливі!

Дві групи підлітків пройшли свій перший справжній похід.

Мокрі, але щасливі!

 

Нарешті знов запрацював наш туристичний напрямок — Клубок. Цього літа ми провели два походи в Карпатський масив Ґорґани та познайомили 24 дитини із горами та походним життям. Головними учасниками стали підлітки з окупованої частини Запорізької області, які вже тривалий час перебувають в Запоріжжі в статусі ВПО. Ми не ставили за мету підкорювати висоти чи долати сотні кілометрів. Це мали бути легкі та красиві походи, щоб діти закохалися в гори та відволіклись від прифронтового Запоріжжя.

Майже ніхто з дітей раніше не був у горах, а тим більше — в п'ятиденному поході. З перших хвилин виявилось, що наплічники з речами, їжею та наметами — це неабиякий вантаж. Особливо якщо треба йти з ним вгору кам'янистою стежкою. Довелось опановувати хитрощі встановлення намету, щоб він справді захищав від дощу та не склався під натиском вітру. Дрова та вода, як з'ясувалося, мають звичку швидко закінчуватися, а розвести багаття з мокрих гілок — взагалі магія. І коли здавалося, що життя назавжди зіпсоване, а в голові лунало "мамо, за що це мені???" — в миски розливався гарячий запашний суп, і світ знов ставав прекрасним.

Ми ходили вгору та вниз, їли чорницю до посиніння язиків, куштували брусницю та малину. Бачили безліч різноманітних грибів. Підіймалися на вершину гори Ґрофа, а потім стрибали, аби бути ще вище. Зустрічали та проводжали Сонце, роздивлялися зірки та зачаровувались туманами. Смажилися на сонці та мерзли вночі. А коли траплялися річки — перестрибували або переповзали дупками по довжелезній колоді.

Ловили ящірок і жаб та гралися з місцевим собакою. Спали в наметах та дерев'яних прихистках, грали в "Мафію" біля багаття та "Контакт" на переходах. Подекуди падали, безліч разів мочили ноги. Бувало, стопіцот разів на добу падав дощ — коли ми спали, готували, їли, йшли, ставили або складали намети. Ми сушили речі, навіть дещо спалили, а за годину вони знов були мокрими. І навіть після прання вони продовжують пахнути багаттям.

Ми щохвилини були командою. Притримували гілки та сповіщали один одного про ями та калюжі, що причаїлися в кущах. Разом ходили по дрова та воду, по черзі несли сміття. Та найголовніше — ми досягли своєї мети: 24 підлітки точно перезавантажилися і принаймні кілька днів не чули сирени повітряних тривог та відлуння вибухів.

 

Second slide


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |