misto.zp.ua

Ірина Дуднік: «У Запоріжжі роботу знайти важко, але можливо»

Ірина Дуднік: «У Запоріжжі роботу знайти важко, але можливо»

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповіла про особливості ринку праці на Запоріжжі під час війни та про те, які є державні програми з допомоги в працевлаштуванні.

За її словами, усі ці програми ефективно працюють у нашому регіоні і таким чином дають додакові можливости для працевлаштування.

Кількість вакансій і роботодавців зменшилася

Протягом січня-липня 2023 року за сприяння служби зайнятості нашого регіону 2014 громадян знайшли роботу, у тому числі 415 – з числа внутрішньо переміщених осіб. Загалом за цей період 21,2 тисячі мешканців регіону отримували послуги служби зайнятості, з них – 18,1 тисячі зареєстрованих безробітних. Діє урядова програма підтримки роботодавців для працевлаштування тих, хто через проведення бойових дій в Україні вимушені були покинути власні домівки. Прийнято 244 позитивних рішень щодо надання компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за 473 осіб. На рахунки роботодавців вже перераховано перші суми в розмірі 5,6 млн грн.

Але, як зазначила Ірина Дуднік, У базі даних СЗ значно зменшилась кількість вакансій. З початку року роботодавцями було надано 2,8 тисяч вакансій (за аналогічний період минулого року – 6,8 тисяч). Також зменшилась і кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості, – з 2200 до 800.

Найбільш затребуваними залишаються робочі професії. Але роботодавці потребують переважно вже кваліфікованих та досвідчених кадрів. В той же час 70 відсотків безробітних, які перебувають на обліку в Запорізькій обласній службі зайнятості, це жінки віком 45+ зовсім інших спеціальностей. Ще 25 відсотків – молодь, яка не має досвіду роботи.

Слід також зазначити, що після початку повномасштабної війни було суттєво змінено законодавство щодо безробітних. Раніше дехто перебував на обліку роками, отримував грошову допомогу по безробіттю і чекав підходящої роботі, яка би відповідала його фаху та рівню зарплатні на попередньому місці праці. Зараз вже не так. Служба зайнятості, якщо на рику праці не має підходящої вакансії, пропонує будь яку роботу, у тому числі із мінімальною зарплатою. І якщо безробітний двічі відмовляється від пропозицій, його взагалі знімають з обліку.

Крім того, на період дії воєнного стану допомога по безробіттю виплачується упродовж максимум 90 днів. З цієї причини, а також тому, що 70 відсотків зареєстрованих безробітних області залишаються на окупованих територіях, кількість отримувачів допомоги по безробіттю скоротилася на Запоріжжі майже на 90 відсотків. На разі таку допомогу отримують 1100 осіб [на обліку – майже 10,5 тисяч].

Загалом, визнає посадовиця, роботу у Запоріжжі знати важко, але можливо. Бо є різні програми, які допоможуть у працевлаштуванні.

Допомога на власний бізнес

З липня минулого року програма «Власна справа» відкрила нові можливості для діючих підприємців, а також для людей, які втратили роботу під час війни та вирішили започаткувати власний бізнес – шляхом отримання мікрогранту. Максимальна сума – 250 тисяч гривень [за умови двох працевлаштованих, не рахуючи самого підприємця], або 150 тисяч [один працевлаштований]. Задля отримання гранту треба зареєструватися у застосунку «Дія», підготувати свій бізнес-проєкт та пройти співбесіду у місцевому відділенні служби зайнятості. Остаточне рішення приймає вже Державний центр зайнятості (ДЦЗ).

– В минулому році у нас був досвід роботи із опрацюванням заявок отримувачів, – каже Ірина Дуднік. – Ми консультували, вчили складати бізнес-план, організовували та проводили співбесіди. В цьому році перевіряємо минулорічних грантоотримувачів щодо виконання умов гранту: щоб своєчасно були створені робочі місця та працевлаштовані працівники, щоб сплачувалися податки, провадилася підприємницька діяльність тощо…

З лютого цього року програма відновлена та на сьогодні вже розглянуто 232 бізнес-проєкти, проведено 104 співбесіди, рішенням ДЦЗ ухвалено 61 бізнес-проєкт заявників. На даний час вже профінансовано 91 бізнес-проєкт Запорізької області на суму понад 21 млн. грн.

Не зважаючи на війну, бізнес-ідеї охоплюють різні сфери. Це надання послуг із ведення бухгалтерського обліку, з оформлення землі тощо. Відкриваються кав’ярні, магазини з продажу солодощів, інструментів, комп’ютерних аксесуарів. Розширюються вже існуючі підприємства з виробництва електродвигунів та генераторів, систем альтернативного опалення, постільної білизни та одягу, готової їжі, вирощування мікрозелені. Удосконалюється діяльність автомайстерень, стоматологічних кабінетів, ветеринарних клінік. Створюються кабінети сімейної медицини для ВПО.

Крім того, з квітня цього року є можливість отримати грант ветеранам, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Розмір грантів – до одного мільйона гривень. Основною умовою залишається – створення робочих місць. [Нагадуємо, що можливість подати заявку для участі у програмі «Власна справа» через застосунок «Дія» буде активна до 20 листопада 2023 року].

Ваучери на навчання

Також, з метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці, службою зайнятості надається послуга з видачі ваучерів.

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання у закладах освіти за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Основна умова: для отримання ваучера вже треба мати базову освіту – професійно-технічну або вищу.

Більш того, з 21 березня цього року Кабінет Міністрів України розширив перелік категорій громадян, які мають право на отримання ваучера. Зокрема додалися особи з інвалідністю та особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Загалом на сьогодні вже сім категорій. Це українці віком 45 та більше років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років; внутрішньо переміщені особи працездатного віку; особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи та ін.

Навчатися за ваучером можна за 123 професіями, самостійно обравши заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну. Вартість одного ваучера на навчання – 26 840 грн.

За словами Ірини Дуднік, давня плідна співпраця регіональної служби зайнятості з ТОВ «Охоронний холдинг», Запорізьким національним університетом, ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький вище професійне училище моди і стилю» сприяє результативній роботі щодо організації навчання за рахунок ваучера. На сьогодні в області вже 618 осіб скористалися такою можливістю, серед них 297 ВПО.

Серед тих, хто вже отримав ваучер, слід виділити наступні професії: охоронник – 51 особа, кравець – 11 осіб, медсестринство – 25 осіб, психологія – 141 особа, соціальна робота – 25 осіб, будівництво та цивільна інженерія – 26 осіб та ін.

З червня з’явилась можливість подавати заявку на отримання ваучера через портал «Дія». Поки що надійшло 245 заявок, серед яких 92 особи вже отримали ваучер.

«Армія відновлення» на Запоріжжі

Ще одна можливість працевлаштуватися, якщо інші способи не підійшли, – прийняти участь у суспільно корисних роботах.

Починаючи з кінця минулого року, Запорізька обласна служба зайнятості розпочала залучення безробітних до «Армії відновлення».

Безробітні особи можуть залучатись до виконання робіт, які мають оборонний характер; з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру; для забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Зокрема це облаштування блок-постів, заготівля дров для опалювального сезону, розбір завалів та відновлення будинків, розвантаження гуманітарної допомоги, тощо.

З початку 2023 року Запорізьким обласним центром зайнятості укладено 23 договори з різними територіальними громадами: з Біленьківською сільською радою, Кушугумською, Широківською, Новомиколаївською, Вільнянською міськрадою та ін.

Також укладено договір з громадською організацією «Руки допомоги Запоріжжя», що є осередком Добробату в нашому регіоні. Ця організація допомагає розбирати завали після «прильотів» та відновлювати будинки [заміна вікон, ремонт покрівлі тощо].
З травня цього року до цієї програми долучилось і місто Запоріжжя. Укладено договори з комунальними підприємствами «Запоріжринок», «Зеленбуд», «Електротранс».

Станом на кінець серпня за договорами на суспільно корисні роботи видано вже 1082 направлення, з них – 57 з числа ВПО.

Сума фінансування за укладеними договорами складає 7,3 млн грн.

Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером телефону 0 800 33 67 28.

Підготувала Світлана ШКАРУПА,
Фото з відкритих джерел


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОРОГИ (АРХИВ)
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в