«Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «Кривбасбаскет» (Кривий Ріг) – 95:78 [26.01.11]
"Ферро" завоевало Кубок Гаврилова [09.09.10]
«Козачка» - «Динамо»: історія, сьогодення, побажання [03.04.10]
І шестиразовий чемпіон не встояв [23.10.09]
Первый трофей «Ферро» [22.09.09]
«Козачка» жива! [20.09.09]
Александр Широбоков — игрок, тренер, комиссар, рыбак [15.05.09]
также в разделе
БАСКЕТБОЛ: «Запорожье» одержало уверенную победу над лидером Суперлиги Пари-Матч [19.10.18]
БОКС, КИКБОКСИНГ: Новый уровень в развитии Запорожского спорта [05.06.12]
ВОЛЕЙБОЛ: Состоялся турнир ЗОО НСЖУ по волейболу на песке [29.01.13]
ГАНДБОЛ: Победа над ближайшим преследователем [06.03.12]
ДРУГИЕ ВИДЫ СПОРТА: Сергій Фролов завоював бронзу на першому етапі Кубку світу [10.08.13]
ЕДИНОБОРСТВА: Борці міста-супутника Запорізької АЕС - чемпіони області з вільної боротьби [14.12.21]
КИБЕРСПОРТ: Лига Городов: Итоговые результаты [22.01.13]
ПАРУСНЫЙ СПОРТ, ГРЕБЛЯ: Итоги парусной недели в Запорожье [07.05.14]
ФУТБОЛ: Жозе Моуринью ставит на Ювентус и Барселону в финале Лиги чемпионов [27.03.19]
ФУТЗАЛ, ПЛЯЖНЫЙ ФУТБОЛ: Команда «Бешенные Псы» обладатели Кубка Запорожской АЭС [15.01.15]
ХОККЕЙ: Стартовал открытый чемпионат Днепропетровской области по хоккею с шайбой [12.04.12]
ШАХМАТЫ, ШАШКИ: Богдан Панченков - чемпион мира! [09.09.14]
ШТАНГА, ГИРЕВОЙ СПОРТ: Аліна Кумейко достойно виступила на Чемпіонаті світу [09.12.21]
контакты

По вопросам размещения информации обращайтесь к администрации портала

БАСКЕТБОЛ

«Хімік» вирвав перемогу

«ФЕРРО-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «ХІМІК» (Южний). 85:87 (18:30, 29:21, 21:17, 17:19). Запоріжжя. 12 листопада. Палац спорту «ЗАБ». 1003 глядачі. Судді: Б. Рижик, О. Широбоков, М. Амбросов.
«ФЕРРО-ЗНТУ»: Чумаков (2), Шеппелл (12 + 7 підбирань + 6 передач), Девіс (13 + 11 підбирань), Кулпеппер (24 + 5 передач), Буцький (2); Овдєєнко, Кондрусевич (4), Лебединцев, Гуінн (28 + 9 підбирань).«ХІМІК»: Попов, Мілетич (11), МакГі (19 + 9 підбирань), Мітчелл (6 + 7 передач), Террі (20 + 6 підбирань); Сизов, Васильєвич, Прокопенко (9), Пустовий (8), Яковлєв (14 + 10 підбирань + 6 передач).
Кидки з гри: 2-очкові – 23/45 – 26/47, 3-очкові – 4/13 – 8/18. Штрафні кидки: 27/35 – 11/20. Підбирання м’яча: 27/10 – 23/12.

Прихильники Ферро без перебільшення вважали, що після невдачі і Маріуполі їхні улюбленці потужно проведуть матч з южненською командою яка посідає місце у середині турнірної таблиці. Однак вже перша атака гостей у виконанні Аарона МакГі, якому судилося стати головним порушником спокою на половині майданчика Ферро, завершилася двоочковим влучанням. І хоча надалі зусиллями Кулпеппера, Девіса господарям вдалося вийти вперед, гегемонія підопічних Кирила Большакова тривала недовго. Гру на себе взяли згадуваний вище МакГі (він приніс у командну скарбничку Хіміка третину очок, здобутих в першій чверті – 10) та Рейшон Террі (7 очок). На першу перерву южненці пішли маючи перевагу у 12 пунктів, на тлі якої потуги запоріжців у вигляді 8 очок Ренді Кулпеппера виглядали дуже скромними.

У другій чверті тривалий час господарям вдавалося лише стримувати активність Хіміка не дозволяючи йому відриватися більш ніж на 10 очок. Та варто було провести  2 результативні атаки Кулпепперу, котрий додав до свого активу 9 пунктів, як відставання скоротилося до 6 очок – 43:49. До речі такого ж доробку у другому періоді досяг Річард Гуін, а підтримували обох бомбардирів Джперемі Шеппел і Майкл Девіс ( останній в першій половині матчу здійснив 8 підбирань).

Третя чверть проходила під диктовку господарів, яким на 4 хвилині вдалося становити рівновагу 55:55. Постарався Джеремі Шеппел, хоча це була не краща його гра. А от хто заслуговує на повагу так це Гуін, який в 3 періоді збільшив свій особистий період на 12 очок і довів його до 26 пунктів. Саме завдяки його зусиллям перед 4 періодом табло засвідчувало нічийний рахунок - 68:68.

Звичайно ніхто із прихильників Ферро не передбачав що в останній 10-хвилинці для господарів настане легке життя. До цього висновку спонукала активність тих же МакГі та Террі, які відзначилися відповідно 9 і 5 очками. Запоріжці були близькі до перемоги лише на початку чверті, коли Шеппел трюльником зробив рахунок 71:68. А надалі гра проходила з перемінним успіхом і безліччю помилок з боку обох суперників. У господарів грішили ними Шеппел і Буцький у гостей, як це не дивно, МакГі. Завдяки активності Кулпеппера і Девіса запоріжцям ще двічі вдавалося вести в рахунку(75:74, 82:81). Але кінцівка зустрічі була за гостями. На передостанній хвилині після кидка Кулпеппера на табло засвітилися цифри 84:84. Усе промовляло про наближення овер-тайму, та найдраматичніші події розгорнулися коли грати залишалося менше 4 секунд. За рахунку 84:85 Мітчел порушує правила на Шеппелі але той примудряється реалізувати лише 1 фол – 85:85. наставник гостей Дарко Руссо бере тайм-аут, після якого застосований запоріжцями пресинг не допоміг їм уникнути поразки. Головним кривдником Ферро став колишній гравець цієї команди Денис Яковлєв.

Влучний кидок Дениса Яковлєва, який став найефективнішим гравцем своєї команди, на останніх секундах поєдинку в Запоріжжі приніс «Хіміку» перемогу над місцевим «Ферро-ЗНТУ» з рахунком 87-85.

Після рівної боротьби на старті поєдинку Предраг Мілетичорганізував міні-ривок гостей, його ініціативу підхопили «великі» южненської команди, а під кінець першої чверті дальні кидки Дениса Яковлєва й Рейшона Террі забезпечили «Хіміку» дванадцятиочкову перевагу. Проте результативна гра Ренді Калпепера та Річарда Гуінна, які ще в першій половині разом здобули 29 очок, дозволила господарям скоротити відставання до цілком досяжного – 47-51.

Друга половина матчу також минула за сценарієм справжнього баскетбольного трилера, адже то одна, то інша команда виривалася вперед, не даючи інтризі згаснути ані на мить. За лічені секунди до кінця гри Джеремі Шаппел мав нагоду вивести запоріжців уперед, однак реалізував лише один штрафний, зрівнявши рахунок – 85-85. Натомість Денис Яковлєв, який загалом провів чудову гру, після тайм-ауту не схибив із середньої дистанції та приніс перемогу «Хіміку».

Саме український форвард, який відзначився дабл-даблом (14 очок + 10 підбирань), а також 6 разів асистував партнерам, став найкращим у складі «Хіміка» (28 РЕ). Дениса Яковлєва підтримали Рейшон Террі (20 очок + 6 підбирань), Аарон МакГі (19 очок + 9 підбирань) і Предраг Мілетич (11 очок).

Річард Гуінн провів чергову чудову гру за «Ферро», відзначившись 28 очками та 9 підбираннями й встановивши другий показник сезону за кількістю балів ефективності в одній грі (37). Ренді Калпеппер записав на свій рахунок 24 очка та 5 передач. Майкл Девіс відзначився дабл-даблом: 13 очок + 11 підбирань, Джеремі Шаппел – 12 очками, 7 підбираннями та 6 передачами.