Шукачам роботи розповіли про патронат над дитиною

22.05.2025

Формат тимчасового сімейного виховання – патронат над дитиною – дозволяє громаді швидко надати безпечне середовище дитині, яка потребує негайного захисту та підтримки. Патронатні батьки в рамках своєї родини забезпечують маленькому вихованцю догляд та турботу на час, поки вирішуватиметься проблема, через яку дитина та її біологічні батьки опинилися у складній ситуації.

Запорізька громада потребує щонайменше 50 патронатних родин. Саме тому з метою популяризації цієї форми сімейного виховання служба (управління) у справах дітей щомісяця проводить лекції-презентації для безробітних та шукачів роботи. Адже патронат – це професійна зайнятість у соціальній сфері, оскільки вихователь і його помічник отримують заробітну плату, досвід і стаж роботи.

Одна з таких зустрічей на тему «Безбар’єрність як державна політика. Патронат над дитиною – шлях до змін у житті дитини та дорослого» відбулася сьогодні на базі міської філії обласного центру зайнятості. Цього разу дізнатися про умови створення патронатних родин, вимоги до вихователів, а також про державну підтримку та супровід патронатних сімей виявили бажання 15 учасників. Спікери семінару – а це заступник голови ЗОДА Євген Мироненко, директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко и начальниця служби у справах дітей Наталія Сиворакша - були вдячні слухачам за увагу до заходу, що популяризує ідеї патронату, оскільки кожна людина, яка сьогодні взяла участь у лекції – це потенціал, здатний змінити на краще життя дітей, їхніх сімей і всієї громади.

- Патронат – це тимчасовий догляд: від двох тижнів і до пів року. Все залежить від тих складових, через які дитина опинилася у складних життєвих обставинах. Дітей можна брати будь-якого віку – від нуля і до 18 років. Головна мета, щоб вимушено вилучена з родини дитина потрапила у повноцінне сімейне середовище, де вона зможе вільно і безпечно розвиватися, - акцентувала Наталія Сиворакша.

Держава підтримує та фінансує патронат як важливий ресурс, який допомагає дітям уникнути інституційного догляду. Патронатні вихователі отримують не тільки грошову компенсацію за послугу патронату, але й кошти на утримання кожної влаштованої дитини.

Сьогодні в рамках лекції-презентації про свій власний досвід патронатного вихователя розповіла Анна Кошель, яка до війни понад 10 років працювала педагогом у дитячому будинку «Сонечко». Пів року тому вона взяла на виховання двох дітей з однієї родини.

- Я йшла до цього довго – майже 4 роки розмірковувала над ідеєю патронатної родини. Але війна розставила пріоритети. Аби не залишати власних хлопчиків 8 і 12 років без догляду під час повітряних тривог і особисто контролювати їхнє онлайн-навчання, наважилася стати патронатною вихователькою. Разом з моєю мамою ми пройшли курси, де нас навчали надавати першу медичну допомогу та психологічну підтримку дитині. І вже за місяць ми взяли до своєї родини хлопчика 5 років і його однорічну сестричку. Наразі їхній батько доводить через суд своє батьківство, а ми весь цей час піклуємося про його малечу - розповіла Анна.

За інформацією служби (управління) у справах дітей, наразі в Запоріжжі діють шість патронатних родин, у яких тимчасово виховуються десятеро дітей.

Для зацікавлених у такому виді працевлаштування зазначимо, головними умовами створення патронатної родини є:

  • наявність простору для відпочинку та розвитку дитини;
  • згода всіх членів сім'ї, зокрема рідних дітей щодо створення патронатної родини;
  • наявність медичного висновку про те, що кандидати можуть виконувати батьківські обов'язки;
  • довідка про несудимість.

Підкреслимо:

? Власне житло не є обов'язковою умовою — його можна винаймати.

? Патронатні родини можуть створювати й внутрішньо переміщені особи.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |