Щодо недопущення купівлі та продажу дикоростучих ранньоквітучих рослин

24.02.2025

Щодо недопущення купівлі та продажу дикоростучих ранньоквітучих рослин

Управління з питань екологічної безпеки міської ради інформує про недопущення купівлі та продажу дикоростучих ранньоквітучих рослин на території міста.

Шановні мешканці та гості міста!

Щороку, з настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, підсніжник складчастий та інші.

Збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Управління з питань екологічної безпеки міської ради повідомляє, що на виконання розпорядження міського голови від 15.02.2023 №42р з метою посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, що занесені до Червоної книги України та недопущення торгівлі ними, щорічно у зимово-весняний період в місті активізуються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції Південного округу, Установи «Інспекція з благоустрою міста Запоріжжя» та районних адміністрацій по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину.

Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Задля збереження унікальної української природи закликаємо вас зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти.

Не підтримуйте тих, хто збагачується за рахунок збіднення природи!

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |