Шахраї вигадують нові схеми заволодіння грошима запоріжців

18.07.2023

Шахраї вигадують нові схеми заволодіння грошима запоріжців

Зловмисники продовжують наживатись на довірі запоріжців. За вихідні понад 10 містян потрапили на «гачок» невідомих, які розміщували фейкові оголошення в соціальних мережах. Загалом від протизаконних дій потерпілі втратили майже 200 тисяч гривень.

За інформації ГУНП в Запорізькій області, 15 липня до відділу поліції № 3 (Шевченківський) Запорізького райуправління поліції звернувся 33-річний чоловік із заявою про шахрайську схему. Потерпілому в месенджері «Telegram» надійшло повідомлення ніби від знайомого, з проханням надати в борг гроші, які необхідно терміново перерахувати на вказаний номер картки. З добрих намірів заявник зі своєї картки перевів майже 8 тисяч гривень. Далі псевдо знайомий попросив в борг ще грошей і потерпілий додатково перерахував понад 10 тисяч гривень. Через деякий час він дізнався, що аккаунт товариша зламано та від його імені аферисти просять гроші в борг.

Цього ж дня за аналогічною схемою було ошукано 30-річну мешканку Заводського району обласного центру. Внаслідок своєї необачності жінка втратила 5 тисяч гривень.

16 липня до поліції із заявою звернувся 34-річний чоловік, який повідомив, що в мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж автомобіля за привабливою ціною. Домовившись по телефону про покупку, заявник в якості передплати перерахував чималу суму грошей. Після цього псевдо продавець перестав виходити на зв’язок.

За фактами злочинів, передбачених ст.190 КК (Шахрайство), правоохоронці розпочали кримінальні провадження.

Поліцейські Запоріжжя нагадують:

— не поспішайте робити передоплату. Обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті;

— інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, отримуйте лише з офіційних джерел;

— уникайте сумнівних гіперпосилань;

— не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.

Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте на «102»…

Нагадаємо, 17 липня сталася атака на Керченський міст, що, за повідомленнями українських ЗМІ, була здійснена спецоперацією Служби безпеки України та Військово-морських сил.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |