Заступника начальника “Мунварти” підозрюють у розкраданні 1,7 млн грн бюджетних коштів

23.06.2024

Заступника начальника “Мунварти” підозрюють у розкраданні 1,7 млн грн бюджетних коштів

Першого заступника начальника «Муніципальної варти» підозрюють у привласненні бюджетних грошей, які виділили на дрова. Це відбувалось ще до того, як він почав працювати у Мунварті. На думку слідчих, мова йде про майже 1,7 мільйона гривень.

На початку червня у Комунарському райсуді розглянули справу щодо присвоєння 1,7 мільйона гривень. Гроші мали піти на забезпечення людей дровами в опалювальний сезон. Проте, на думку слідства, опинилися на рахунку представника “Мунварти”. Ймовірно, частину цих коштів чоловік витратив на авто. Деталі справи розповідає “ЗЦР” з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, план заволодіння коштами підозрюваний придумав восени 2022 року, коли ще був приватним підприємцем. Чоловік дізнався, що Степногірська громада планує закупити дрова коштом держбюджету. Так, підприємець вирішив домовився і співпрацювати з посадовцями Степногірської сільради.

Відтак, чоловік знаходив вигідних підприємців, а представники сільради мали підготувати комерційні пропозиції від них.

У листопаді на майданчику “Прозорро” оголосили три закупівлі загальною вартістю 9,6 мільйона гривень. Під час проведення закупівель представники сільради створили формальні додаткові комерційні пропозиції з більшою вартістю. Це штучне завищення зробили, щоб підкреслити вигідність пропозиції “своїх” підприємців.

Надалі посадовці підгодовували аналітичні звіти, описавши всю вигідність роботи з підприємцями. Саме на підставі цих звітів виконком прийняв рішення підписати угоди без проведення торгів.

Згідно з висновками експертизи, за цією схемою вдалося заробити майже 1,7 мільйона гривень. Також у ході розслідування встановили, що гроші надійшли на банківський рахунок підозрюваного від Степногірської селищної ради. У цей же період чоловік купив машину – LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2016 року.

Наразі слідчі продовжують розбиратися у деталях справи. А поки суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання підозрюваного на 54 дні. Це означає, що він не може покидати регіон і зобов’язаний з’являтися до слідчого за першим запитом.

Ми ідентифікували закупівлі, про які йде мова в Судовому реєстрі. Відтак, договори на покупку дров були укладені з наступними підприємцями: Миколою Пясецьким, Раїсою Пясецькою та Андрієм Пінським. Ймовірно підозрюваним у справі є Микола Пясецький, який в 2023 році обіймає посаду першого заступника начальника Мунварти. У квітні він подавав декларацію про звільнення, але згодом подав нову декларацію, про вступ на ту ж саму посаду, що займав раніше.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |