Запоріжців закликають не зривати перші весняні квіти. Фото

23.02.2024

Запоріжців закликають не зривати перші весняні квіти. Фото

Запоріжців закликають не зривати перші весняні квіти. Збір та продаж цих рослин призводить до зменшення їхньої чисельності, а подекуди і до повного зникнення. Крім того, збір та продаж таких рослин є адміністративним правопорушенням.

За інформацією фахівців управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради, найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, підсніжник складчастий та інші.Тому з метою посилення заходів задля збереження ранньоквітучих рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, недопущення торгівлі ними та на виконання розпорядження міського голови від 15.02.2023 №42р в місті розпочинаються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції Південного округу, інспекції з благоустрою та районних адміністрацій.

Збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України» а також правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Згідно з постановою КМУ №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України» розмір компенсації за шкод становить від 49 до 62 грн за одну рослину.

Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.Екологи закликають запоріжців берегти рідну природу, не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти та не підтримувати тих, хто збагачується за рахунок знищення рослинного світу.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в