
Захист від атак FPV-дронів за понад 8 мільйонів: як мають убезпечити Запорізьку обласну лікарню10.07.2026 ![]() У Запоріжжі планують накрити захисними сітками понад 16 тисяч квадратних метрів території Запорізької обласної лікарні. У Запоріжжі оголосили масштабний тендер на облаштування систем антидронового захисту над вхідними групами та прилеглими територіями трьох об’єктів. На реалізацію проєкту планують витратити понад 8 млн грн. Закупівлю оголосили 9 липня через систему Prozorro. Із тендерної документації випливає, що йдеться не про встановлення звичайних маскувальних сіток. Улаштування антидронових захисних сіток із виготовленням та монтажем підтримуючих конструкцій. При чому це і спеціалізовані сітки а, як йдеться в технічному завданні до тендеру, а також це «сітка захисна поліамідна (капронова біла)». Фактично планується збудувати повноцінні інженерні конструкції, покликані знизити ризик ураження людей ударними FPV-дронами та уламками. Загалом система антидронового захисту буде облаштована за трьома адресами: на Оріхівському шосе, вулицях Культурній та Перемозі. Понад 16 тисяч квадратних метрів захисної сітки Найбільший обсяг робіт передбачений на Оріхівському шосе, 10, де планують змонтувати:
На об’єкті по вулиці Культурній планують встановити:
Ще один об’єкт розташований на вулиці Перемоги. Там проєкт передбачає: встановлення захисної конструкції та 94 військові габіони, які мають бути заповнені майже 179 кубометрами піску. У сумі це становить понад 16,5 тисячі квадратних метрів антидронових сіток. Це не лише і просто сітка Відповідно до кошторису, система включає:
Фактично створюється просторовий захисний екран над територією, який має ускладнювати пряме влучання ударних безпілотників та частково поглинати енергію уламків. Подібні системи останнім часом активно використовують біля лікарень, критичної інфраструктури, військових об’єктів та місць масового перебування людей. Поліамідна сітка не здатна повністю зупинити бойову частину FPV-дрона, однак вона:
Габіони, своєю чергою, виконують роль протиуламкового бар’єра та захищають людей від вибухової хвилі й уламків. Роботи необхідно завершити до осені Згідно з документацією, після отримання письмової заявки підрядник матиме:
Усі роботи повинні бути завершені не пізніше 1 вересня 2026 року. Нагадаємо, ворог частіше використовує дрони на оптоволокні. Тому десятки кілометрів антидронових тунелів вже побудовано, до кінця року буде збудовано на Запорізькому напрямку майже 100 кілометрів антидронових шляхів. Щоб захистити військову та цивільну логістику, у прифронтових громадах Запорізької області вже зводять антидронові тунелі зі спеціальних сіток. Загальна потреба для регіону — це сотні кілометрів антидронових тунелів. Джерело: forpost.media |
Свежие новости
Пресс-релизы
|
Коментарії:
немає коментарів