Встановили два електропідіймача для маломобільних людей в місці тимчасового проживання ВПО

13.12.2024

Встановили два електропідіймача для маломобільних людей  в місці тимчасового проживання ВПО

Сьогодні в Запоріжжі проживає 156 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Для багатьох з них другим домом стали місця тимчасового проживання. В нашому місті таких закладів наразі – 12.

Колишній гуртожиток за адресою вул. Сталеварів, 8 став прихистком для внутрішньо переміщених осіб ще 10 років тому. Сьогодні тут мешкають 63 людини. З них – 18 людей з інвалідністю. Дві особи пересуваються на кріслі колісному, ще 2 - на милицях. Згідно з моніторингом благодійного фонду «Рокада», який опікується цим МТП, тут мешкає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб з маломобільних груп.

- Під час моніторингових візитів та спілкування з місцевою владою щодо фізичної доступності маломобільних осіб та осіб з інвалідністю до місць тимчасового проживання виявили потребу встановлення за цією адресою двох електропідіймачів, оскільки мешканці не мали змогу виходити на вулицю. Їм перешкоджали сходи до першого поверху, а також при вході. За фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (UNF-OCHA) ми встановили підіймачі, які дозволять людям з інвалідністю брати активну участь у житті громади, – розповіла регіональна координаторка БО «Благодійний фонд «Рокада» Яна Ширшова.

Реалізацію гуманітарного проєкту в Запорізькій області фонд «Рокада» розпочав у травні 2024 року. Наразі благодійники опікуються 11 місцями тимчасового проживання ВПО по місту, зокрема в полі їхньої уваги – три об’єкти Запорізької міської ради. Представники фонду спрямовують свою діяльність на захист прав найбільш вразливих категорій населення, таких як біженці, шукачі захисту та внутрішньо переміщенні особи. Одним із пріоритетів їхньої роботи залишається покращення умов у місцях тимчасового проживання ВПО. Благодійники відзначили активну комунікацію з місцевою владою і подякували Запорізькій міській раді за співпрацю.

В свою чергу секретар міської ради Регіна Харченко висловила вдячність всім дотичним до розбудови безбар'єрності та доступності міста.

- Безумовно, всі МТП нашого міста потребують покращення. Велика кількість людей у таких гуртожитках – це люди старшого віку, ми маємо про них дбати. Інклюзія і безбар'єрність – це не примха, це норма. Це повага до людей, незалежно від того, які фізичні особливості та потреби вони мають. Війна каталізувала ці потреби, ми розуміємо, що кількість таких осіб збільшується, і ми маємо бути готові облаштовувати зручні простори для них. І я вдячна міжнародним організаціям та імплементуючим партнерам, які допомагають робити наше Запоріжжя доступнішим, - зазначила пані секретар.

Крім того, в рамках гуманітарного проєкту в нашому регіоні БФ «Рокада» сприяв відкриттю громадського простору «Вміла майстриня». Ініціювали створення швейної майстерні мешканці іншого МТП, які виступили зі своїми пропозиціями та ідеями під час зборів громади.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |