Виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам подовжено

03.04.2025

Держава продовжує піклуватись про внутрішньо переміщених українців, які вимушено залишили свої домівки через війну. Виплати допомоги на проживання ВПО будуть подовжені ще на шість місяців.

За інформацією Міністерства соціальної політики України, внутрішньо переміщені особи (ВПО), які вже отримують допомогу на проживання, з березня 2025 року отримають її автоматично ще протягом одного шестимісячного періоду. Це стосується:

  • пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа віком до 23 років, зокрема таких, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Протягом місяця з моменту подовження органи соціального захисту перевірятимуть, чи відповідає отримувач умовам. Якщо підтвердження є — виплати продовжуються. Якщо ж виявиться, що людина не підпадає під оновлені вимоги, допомогу припинять з наступного місяця. Переплату за березень повертати не доведеться.

Крім того, аби допомогти українцям підтвердити факт проживання у зонах відселення після аварії на ЧАЕС, якщо ці дані відсутні в державних реєстрах, уряд затвердив нову постанову № 263 від 07.03.2025. У документі йдеться про ті випадки, коли в державних базах (Єдиний демографічний реєстр, Реєстр територіальної громади або система Міграційної служби) немає інформації про те, що людина проживала в зоні безумовного або гарантованого добровільного відселення станом на 26 квітня 1986 року або в період з 26 квітня 1986 до 1 січня 1993 року. Постанова ж встановлює додаткові способи, за допомогою яких такі дані можна внести до офіційних реєстрів, аби мати змогу отримувати належні доплати та соціальні гарантії.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |