В управлінні транспорту прокоментували зміну вартості проїзду

04.03.2025

З 10 березня у Запоріжжі зміниться вартість проїзду у громадському транспорті. Відповідне рішення затвердили на засіданні виконавчого комітету міської ради. Про це розповіли журналістам під час брифінгу в управлінні з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради.

Начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради Михайло Скороходов повідомив, що тариф для автобусів приватних перевізників складатиме переважно 17 гривень, для напрямку Хортицького району – 18 гривень. Для комунальних автобусів, трамваїв та тролейбусів – 15 гривень.

Вартість проїзду зросла через значне підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, електроенергію, вартості прямих матеріальних витрат на утримання рухомого складу (автобусів, тролейбусів, трамваїв).

Так, за інформацією управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міської ради, з грудня 2021 року дизельне паливо подорожчало з 30,40 до 55,28 грн, газ – з 15,96 до 37,08 грн. Вартість дизельного палива зросла на 82%, газу – на 132%. Мінімальна заробітна плата підвищилася на 23%.

Фахівці наголошують, що затверджене зростання вартості проїзду у сучасних умовах є мінімально можливим. Адже, за зробленими розрахунками, середній тариф по Запоріжжю мав би складати понад 20 гривень для приватних автоперевізників, понад 28 гривень – для великих комунальних автобусів, майже 26,5 гривень – для електротранспорту.

- Тобто після підвищення вартості проїзду пасажири сплачуватимуть у приватних перевізників 85% від згаданого наданого автопідприємствами обґрунтованого тарифу, у великих комунальних автобусах – 53%, у електротранспорті – 57%. При цьому для пільговиків нічого не зміниться, пільговий проїзд зберігається, - зазначив Михайло Скороходов.

Перший заступник директора КП «Запоріжелектротранс» Володимир Сухачов підкреслив, що отримані додаткові кошти у першу чергу підуть на ремонт, обслуговування рухомого складу.

- Прийняття цього рішення дозволить перевізникам спрямувати кошти на ремонт існуючого рухомого складу, підготовку резервного складу, а також знизити навантаження на бюджет міста для фінансування КП «Запоріжелектротранс, - сказав Михайло Скороходов.

Приватні перевізники розповіли, що при діючому до цього часу тарифі у них відсутня можливість закуповувати запчастини, вчасно ремонтувати транспорт. У результаті вони вимушені розукомплектовувати частину свого транспорту, використовуючи запчастини для ремонту інших машин. Зміна тарифу допоможе вирішити це питання. Також приватні перевізники розраховують підвищити заробітну плату водіям, щоб хоча б частково вирішити проблему з нестачею водіїв.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |