У росії дедалі частіше відкрито говорять про репресії українців на ТОТ, — ISW

23.02.2024

У росії дедалі частіше відкрито говорять про репресії українців на ТОТ, — ISW

Заступник голови Ради безпеки росії та її колишній президент Дмитро Медведєв заявив, що українці на тимчасово окупованих територіях, які «шкодять» РФ, «повинні бути покарані».

Про це пише Інститут вивчення війни.

За його словами, українці на тимчасово окупованих територіях, які «шкодять» Росії, мають бути «викриті та покарані, відправлені до Сибіру… для перевиховання в трудових таборах».

Аналітики зазначають, що показові судові процеси й репресії сталінської епохи, починаючи з 1920-х і 1930-х років, так само були спрямовані на саботажників (шкідників), зокрема в сільськогосподарській сфері.

«Використання Медведєвим риторики сталінських чисток є значним», — написали аналітики.

Проте це вже не перший випадок. Нещодавно так званий губернатор ТОТ Мелітопольщини Євген Балицький визнав примусову депортацію українських громадян та натякнув на те, що окупаційні війська страчують українців.

Зазначається, що росія намагається знищити українську мову, культуру, історію, етнічну приналежність та ідентичність, у тому числі за допомогою дій, які  порушують Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

«Заяви Балицького про депортації українських громадян, які критикують російську окупацію, вказують на те, що російські депортаційні кампанії частково мають на меті русифікувати населення окупованої України за допомогою примусу і страху», — припустили аналітики.

Нагадаємо, російські окупанти масово винищували українські книжки. Зокрема, їх спалюють у місцевих котельнях. Зазвичай книги вилучаються із загальних фондів та шкільних бібліотек. При цьому росіяни виправдовують це тим, що вони вилучають «нацистську» літературу, і до переліку такої літератури потрапляють усі українські книги. Найбільш іронічним є той факт, що тактику спалювання книг росіяни запозичили саме у нацистської Німеччини.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в