У 5-й міській дитячій лікарні лікують зуби під седацією

12.02.2024

У 5-й міській дитячій лікарні лікують зуби під седацією

Без страху і болю – у КНП «Міська дитяча лікарня №5» на повну функціонує оновлений стоматологічний кабінет. Лікують тут маленьких пацієнтів з різного роду проблемами й патологіями, як планово, так і екстрено. Стоматологічна допомога включає в себе терапевтичний і хірургічний вектори. Беруться й за особливо складні випадки – маленьких пацієнтів вводять у неглибокий медикаментозний сон, лікуючи зуби методом седації.

КНП «Міська дитяча лікарня №5» - багатопрофільна дитяча лікарня, в якій сконцентровані всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню. В цілодобовому режимі тут, зокрема, надається ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дітям вже з перших годин життя.

Зважаючи на реформування галузі та реорганізацію закладів охорони здоров’я в місті, задля забезпечення надання соматологічної медичної допомоги маленьким пацієнтам Хортицького району й розташованих поруч об’єднаних територіальних громад, як от Біленьківська, Долинська, Широківська та інших, з вересня минулого року на базі медзакладу було розширено площу й відремонтовано приміщення стоматологічного кабінету. Тепер, оснащений сучасним обладнанням, він пропонує широкий спектр стоматологічних послуг:

  • надання ургентної стоматологічної допомоги;
  • надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур);
  • лікування молочних, постійних зубів різного ступеню тяжкості та їх видалення за потреби;
  • хірургічне лікування запальних процесів, травматичних ушкоджень, набутих вад і деформацій щелепо-лицьової ділянки;
  • сучасні методи профілактики та діагностування.

- Надаємо всю необхідну стоматологічну допомогу – від лікування карієсу до пародонтитів та видалення тимчасових і постійних зубів. Тобто усуваємо найбільш поширені проблеми й піклуємося про здоров’я зубів наших пацієнтів, - розповів дитячий лікар-стоматолог Віталій Авраменко.

Відтак щоденно на базі лікарні надається стоматологічна допомога 12-15 пацієнтам, у тому числі й дітям з інвалідністю. Загалом за час функціонування оновленого стоматологічного кабінету необхідну допомогу тут отримали близько 950 дітлахів, у том числі й 17 - під загальною седацією, тобто у стані неглибокого сну, за участю лікаря-анестезіолога.

До того ж медична допомога надається в рамках мультидисциплінарного підходу. Так, за необхідності дітлахи оглядаються різними спеціалістами: лікарем-стоматологом хірургом, неврологом, отоларингологом, педіатром. Також здійснюється нагляд за побічними реакціями й діями лікарських засобів.

- У нашіому операційному кабінеті є апарат ШВЛ, монітор, який допомагає пацієнту отримувати необхідну підтримку й контролює його артеріальний тиск, сатурацію. Це переважно пацієнти з дитячим церебральним паралічем, розладами аутистичного спектру, з якими неможливо домовитись про звичайне лікування у стоматолога. Тому таким дітям ми допомагаємо загальним знеболенням. Як правило, це пацієнти, яким або відмовляють у приватних клініках, тому що це діти з важкими вадами розвитку центральної нервової системи та з вадами поведінки, - зазначив завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії та хронічного діалізу КНП «Міська дитяча лікарня № 5» В’ячеслав Капуста.

Це ще не всі переваги - завдяки благодійникам лікарня отримала дентальний рентген-апарат для виконання панорамних знімків зубів в різних проекціях та й загалом всіх структур лицевого черепа людини.

- Він використовується у діагностиці пошкоджень нижньої щелепи і нижньощелепного суглоба для наших хірургів, які займаються цими проблемами. Основне його призначення – забезпечення дітей якісними інформативними рентгенограмами з мінімальним опроміненням і з мінімальними незручностями, пов’язаними з проведенням самої процедури. Дитинка стала - апарат виконав свій цикл. Крім рентгенограми в будь-якому форматі - на фотоплівці, фотопапері, диску, або ж електронною поштою - ми можемо отримати результат вже через 5 хвилин максимум, - зазначила лікарка-рентгенолог, завідувачка рентгенологічного відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5» Інна Коваленко.

Екстрена стоматологічна допомога дітям від 3 до 18 років надається безкоштовно в рамках надання послуг за програмою медичних гарантій НСЗУ. Підставами надання послуги є: самозвернення до лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-хірурга щелепо-лицевого, направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, обраного за декларацією, або направлення лікуючого лікаря.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости

Про роботу громадського транспорту 1 березняПро роботу громадського транспорту 1 березня29.02.2024


СБУ повідомила про підозру ще 3 «високопосадовцям»-колаборантам на ЗапоріжжіСБУ повідомила про підозру ще 3 «високопосадовцям»-колаборантам на Запоріжжі29.02.2024


У Комунарському районі тривають роботи з благоустроюУ Комунарському районі тривають роботи з благоустрою29.02.2024


Люди, які не отримали російський паспорт у Пологах Запорізької області, вимушені жити в підпілліЛюди, які не отримали російський паспорт у Пологах Запорізької області, вимушені жити в підпіллі29.02.2024


У Запоріжжі скоротили комендантську годинуУ Запоріжжі скоротили комендантську годину29.02.2024


250 обстрілів окупанти нанесли за добу по території міст і сіл Запорізької області250 обстрілів окупанти нанесли за добу по території міст і сіл Запорізької області29.02.2024


У тимчасово окупованому місті Пологи Запорізької області росіяни обходять будинки місцевихУ тимчасово окупованому місті Пологи Запорізької області росіяни обходять будинки місцевих29.02.2024


Окупанти завозять силовиків на псевдовибори на тимчасово окупованих територіях Запорізької областіОкупанти завозять силовиків на псевдовибори на тимчасово окупованих територіях Запорізької області29.02.2024


Комунальники наводять лад у Шевченківському районіКомунальники наводять лад у Шевченківському районі29.02.2024


Евакуйовані старожитності з Пологівського району реставруватимуть у лабораторії в ЗапоріжжіЕвакуйовані старожитності з Пологівського району реставруватимуть у лабораторії в Запоріжжі29.02.2024


Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в