У 5-й міській дитячій лікарні лікують зуби під седацією

12.02.2024

У 5-й міській дитячій лікарні лікують зуби під седацією

Без страху і болю – у КНП «Міська дитяча лікарня №5» на повну функціонує оновлений стоматологічний кабінет. Лікують тут маленьких пацієнтів з різного роду проблемами й патологіями, як планово, так і екстрено. Стоматологічна допомога включає в себе терапевтичний і хірургічний вектори. Беруться й за особливо складні випадки – маленьких пацієнтів вводять у неглибокий медикаментозний сон, лікуючи зуби методом седації.

КНП «Міська дитяча лікарня №5» - багатопрофільна дитяча лікарня, в якій сконцентровані всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню. В цілодобовому режимі тут, зокрема, надається ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дітям вже з перших годин життя.

Зважаючи на реформування галузі та реорганізацію закладів охорони здоров’я в місті, задля забезпечення надання соматологічної медичної допомоги маленьким пацієнтам Хортицького району й розташованих поруч об’єднаних територіальних громад, як от Біленьківська, Долинська, Широківська та інших, з вересня минулого року на базі медзакладу було розширено площу й відремонтовано приміщення стоматологічного кабінету. Тепер, оснащений сучасним обладнанням, він пропонує широкий спектр стоматологічних послуг:

  • надання ургентної стоматологічної допомоги;
  • надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур);
  • лікування молочних, постійних зубів різного ступеню тяжкості та їх видалення за потреби;
  • хірургічне лікування запальних процесів, травматичних ушкоджень, набутих вад і деформацій щелепо-лицьової ділянки;
  • сучасні методи профілактики та діагностування.

- Надаємо всю необхідну стоматологічну допомогу – від лікування карієсу до пародонтитів та видалення тимчасових і постійних зубів. Тобто усуваємо найбільш поширені проблеми й піклуємося про здоров’я зубів наших пацієнтів, - розповів дитячий лікар-стоматолог Віталій Авраменко.

Відтак щоденно на базі лікарні надається стоматологічна допомога 12-15 пацієнтам, у тому числі й дітям з інвалідністю. Загалом за час функціонування оновленого стоматологічного кабінету необхідну допомогу тут отримали близько 950 дітлахів, у том числі й 17 - під загальною седацією, тобто у стані неглибокого сну, за участю лікаря-анестезіолога.

До того ж медична допомога надається в рамках мультидисциплінарного підходу. Так, за необхідності дітлахи оглядаються різними спеціалістами: лікарем-стоматологом хірургом, неврологом, отоларингологом, педіатром. Також здійснюється нагляд за побічними реакціями й діями лікарських засобів.

- У нашіому операційному кабінеті є апарат ШВЛ, монітор, який допомагає пацієнту отримувати необхідну підтримку й контролює його артеріальний тиск, сатурацію. Це переважно пацієнти з дитячим церебральним паралічем, розладами аутистичного спектру, з якими неможливо домовитись про звичайне лікування у стоматолога. Тому таким дітям ми допомагаємо загальним знеболенням. Як правило, це пацієнти, яким або відмовляють у приватних клініках, тому що це діти з важкими вадами розвитку центральної нервової системи та з вадами поведінки, - зазначив завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії та хронічного діалізу КНП «Міська дитяча лікарня № 5» В’ячеслав Капуста.

Це ще не всі переваги - завдяки благодійникам лікарня отримала дентальний рентген-апарат для виконання панорамних знімків зубів в різних проекціях та й загалом всіх структур лицевого черепа людини.

- Він використовується у діагностиці пошкоджень нижньої щелепи і нижньощелепного суглоба для наших хірургів, які займаються цими проблемами. Основне його призначення – забезпечення дітей якісними інформативними рентгенограмами з мінімальним опроміненням і з мінімальними незручностями, пов’язаними з проведенням самої процедури. Дитинка стала - апарат виконав свій цикл. Крім рентгенограми в будь-якому форматі - на фотоплівці, фотопапері, диску, або ж електронною поштою - ми можемо отримати результат вже через 5 хвилин максимум, - зазначила лікарка-рентгенолог, завідувачка рентгенологічного відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5» Інна Коваленко.

Екстрена стоматологічна допомога дітям від 3 до 18 років надається безкоштовно в рамках надання послуг за програмою медичних гарантій НСЗУ. Підставами надання послуги є: самозвернення до лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-хірурга щелепо-лицевого, направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, обраного за декларацією, або направлення лікуючого лікаря.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |