Субсидія для проживання переселенців: про які зміни треба знати запоріжцям

02.04.2025

Субсидія для проживання переселенців: про які зміни треба знати запоріжцям

В Україні стартував експериментальний проєкт щодо надання субсидій на часткову або повну оплату вартості оренди житла для внутрішньо переміщених осіб. Проєкт триватиме протягом двох років. Субсидію на оренду житла призначають на шість місяців з можливістю продовжити її на такий же термін.

Зараз з понад 200 звернень до пенсійного фонду програмою скористалися в Запоріжжі лише два домогосподарства.

«Це інструмент абсолютно новий, тому сьогодні і внутрішньо переміщені особи і власники житла, які є учасниками цього процесу, вони трошки обережно цікавляться цим інструментом вони вивчають його і потихеньку звертаються до нас за інформацією, за тим, щоб отримати зразок типового договору який треба заповнювати та інше,»-  розповідає заступниця начальника Головного управління ПФУ у Запорізькій області Наталія Мурашко.

Наталія Мурашко

Хто може отримати субсидію на оренду житла?

Цією програмою можуть скористатися вимушені переселенці:
які перемістилися з тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії;
чиє житло знищено або пошкоджено до непридатного для проживання ступеня. Відомості про це мають бути внесені до Держреєстру майна, зруйнованого та пошкодженого внаслідок бойових дій;
не мають власного житла загальною площею понад 13,65 кв. метрів на кожного члена родини на підконтрольній Україні території, де не велися бойові дії.
Вимушені переселенці мають право на таку допомогу, якщо витрачають на оренду житла понад 20 % від сукупного доходу родини. Крім того, вони не повинні отримувати виплати на проживання та не бути учасниками програми «Прихисток».

Яка передбачена компенсація для власників житла?

Учасниками проєкту також є власники приміщень, яке орендують внутрішньо переміщені особи. Держава компенсує наймодавцям частину податку на доходи фізосіб, єдиного податку для ФОП та військового збору. Це податки, які мають бути сплачені від доходу за оренду житла на термін дії орендного договору.

Інструментом для надання субсидії на оренду житла є наявність орендного договору. Його зразок наведений у Постанові Кабінету Міністрів України № 1225.

Як розраховується субсидія?

Її розмір визначається індивідуально для кожної родини в залежності від сукупного доходу членів домогосподарства та вартості оренди житла. Субсидія призначається у разі різниці між граничною вартістю оренди житла та обов’язкового платежу для наймача.

Щоб визначити право на субсидію на оренду житла, спочатку потрібно встановити категорію заявника та членів домогосподарства. До останніх відносяться всі особи, які проживають в орендованому помешканні разом із наймачем та пов’язані з ним родинними стосунками й спільним побутом.

Основними показниками у формулі розрахунку субсидії є вартість одного квадратного метра орендованого житла – 193,6 гривень, та коригувальні коефіцієнти. Вони залежать від регіона, в якому розташоване орендоване приміщення, населеного пункту тощо.
Незалежно від кількості членів сім’ї наймане приміщення не може бути понад 130 кв. метрів для квартири та більш ніж 230 кв. метрів для індивідуального будинку. Виняток – багатодітні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Які документи потрібні для оформлення субсидії?

Для встановлення права на отримання субсидії на оренду житла слід подати такі документи: заяву, орендний договір, копії документів, що підтверджують особу. У разі необхідності потрібно подати документи, які підтверджують, що деякі члени родини не проживають в орендованому приміщенні та не є членами домогосподарства. Зокрема, довідки, що особа проживає на території іншої адміністративно-територіальної одиниці або сплачує комунальні послуги за іншою адресою. Також це можуть бути акти обстеження фактичних побутових умов домогосподарства щодо визначення місця фактичного проживання особи тощо.

Договір про оренду житла має бути підписаним наймодавцем та наймачем. Цей документ слід подати ними разом особисто в сервісний центр Пенсійного фонду, в ЦНАП, через мобільний застосунок чи веб-портал ПФУ, через уповноважені банки. Списки таких банків розміщені на сайті Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України.

Люди можуть подати документи онлайн, підтверджуючи їх цифровими підписами. Зробити це можна через веб-портал Пенсійного фонду України.

Спілкувався Славко Твердохліб

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |