Російські окупанти продовжують нищити історичне середмістя Гуляйполя — фото

29.11.2023

Російські окупанти продовжують нищити історичне середмістя Гуляйполя — фото

Ворожа армія щодня нещадно обстрілює прифронтове Гуляйполе, руйнуючи інфраструктуру міста, житлові будинки та історичні пам’ятки.

На сторінці у Facebook «Гуляйпільські старожитності» опубліковано фото, на якому видно стан історичного будинку міщан Мєлєшкових.

Цей будинок був споруджений у 1910-х роках родиною Мєлєшкових на вулиці Соборній. Поруч з будинком розташовувалися обозна та колісна майстерня, жерстяна та чинбарна майстерня, а також невеликі торгові лавки.

Ця будівля є частиною офіційно затвердженого історичного ареалу міста та разом із іншими спорудами утворює комплекс історичної забудови рубежу ХІХ-XX століть.

Фотографія показує прибутковий будинок, де на початку XX століття розташовувалася гуляйпільська фотостудія Лєйтмана (пізніше Юдкєвіча та Євінзона).

Більшість фотографій з дорадянського періоду, які зберігаються у родинних архівах та які ви раніше бачили на нашій сторінці, а також часто можна зустріти їх у старих фотоальбомах місцевих мешканців, були зроблені саме у цьому будинку.

Цей будинок був особливим місцем для багатьох молодих пар міста, куди вони приїздили, щоб зробити перше спільне фото після вінчання у церкві, яка розташовувалася навпроти.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в