Один лайк у соціальних мережах може коштувати десятки тисяч гривень: шахраї вигадали нову схему

10.12.2023

На платформах TikTok, YouTube, Google Maps українцям пропонують новий спосіб заробітку — треба поставити вподобання під відео чи написати короткий відгуків про заклад. За цю просту роботу обіцяють виплачувати від 600 до 1500 гривень на день.

Повідомлення про це надходять нашим громадянам з жовтня-листопада. Розсилка відбувається з номерів США, а також країн Азії та Африки, повідомляє Forbes.

Автори цих повідомлень відразу запитують реквізити банківської карти та виплачують 50-150 гривень за перші завдання. Шахраї проводять кілька таких маніпуляцій. Після того, як людина починає довіряти так званому «роботодавцю», зловмисники пропонують перейти на інший рівень — переказати їм від кількох сотень до десятків тисяч гривень, які, нібито, повернуть згодом з відсотками.

Зрозуміло, що після отримання грошей шахраї припиняють будь-яке спілкування з потерпілим чи потерпілою.

Частка звернень клієнтів до державного ПриватБанку, який на кінець липня цього року мав 49 мільйонів виданих карток, за цим видом шахрайства складає приблизно 7% від усіх звернень стосовно шахраїв, за словами Чернишової. Медіанна сума втрат клієнтів державного банку становить 25 000 гривень.

У другого за кількістю виданих карток банку, monobank, за підсумками листопада постраждали близько 3000 клієнтів, повідомив співзасновник проєкту Олег Гороховський у своєму Telegram 2 грудня. Клієнти monobank загалом втратили 65 мільйонів гривень, додав Гороховський. Загалом кожна постраждала людина втратила трохи більше 21 000 гривень.

Українські банки виявили цю схему після звернень громадян і розробили систему протидії. Крім блокування рахунків зловмисників, банки відстежують повторні суми транзакцій та моніторять їх, щоб попереджати про небезпеку клієнта. Однак шахраї навчилися обходити ці заходи, залучаючи до переказу коштів посередників, які стають частиною схеми.

На головній — фотоілюстрація

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в