Нерухомість на 200 мільйонів, російські паспорти та 200 смертей: хто керую кортрозвідкою СБУ

02.10.2018

Нерухомість на 200 мільйонів, російські паспорти та 200 смертей: хто керую кортрозвідкою СБУ

Журналісти проекта «Наші гроші» Дениса Бігуса провели журналістське розслідування, в якому розкрили машстабні корупційні схеми в сфері забезпечення медикаментами. Згідно розслідування листи за підписом одного з керівників СБУ Сергій Семочко зупинили зупинили закупівлі життєво необхідних ліків у всій країні. Організована «чорна каса» зникла внаслідок того, що де-які компанії почали працювати напряму з постачанням медикаментів, і це дуже не сподобалось СБУ-шнікам, — розповідає Бігус.

Нерухомість на понад 200 мільйонів гривень, родичі з російським громадянством та бізнесом у Криму. Біографія “засекреченого” контррозвідника СБУ, який став заступником голови Служби зовнішньої розвідки в розслідуванні Лесі Іванової “Розвідкою по нирках” для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Детально ви можете подивитись у роліку:

Для тих, хто хоче прочитати текстову версію, дивіться нижче:

Контррозвідкою по нирках

Життя хворих на ниркову недостатність залежить від кількох мішків із 2 літрами препарату, яким щоденно промивають організм від токсинів. Таке лікування – дороге, тож його гарантує і закуповує для хворих держава.

«1 процедура коштує близько 250 грн. До 4 процедур на добу, 365 днів на рік. Тобто лікування  1 людини понад 300 тис гривень. Ось це лікування державі обходиться більше чверті мільярда гривень на рік», — розповідає редактор інтернет-видання «Наші Гроші» Юрій Ніколов.

Загалом у світі є два найбільших виробників діалізних препаратів: американці Baxter і німці Fresenius. Перші історично переважають на світовому і українському ринку. Ліки та засоби їх введення від різних виробників роками вважалися не взаємозамінними. Хто чим почав лікуватись, той тим і продовжував.

Тож чиновники від медицини роками закуповували ті препарати, якими вже лікувалися пацієнти. Для цього виписували тендери під конкретного виробника. Формально це була «схема» – вимоги тендерної документації підганяли під потрібну фірму. Але з огляду на медичний аспект  ця практика існувала багато років і існувала цілком спокійно.

Аж поки нею раптом не зацікавилося СБУ. На облздрави в 16-17 році посипалися листи від економічної контррозвідки за підписом особисто Семочка.

semochka.pdf2.68 МБ

По суті він казав лікарям: те, що ви вважаєте не взаємозамінним, можна замінювати. Для посилення ефекту листи інформували про кримінальні провадження по фірмі «Діавіта» — постачальнику американських препаратів, на котрих «сиділа» абсолютна більшість пацієнтів.

У «Діавіті» переконують:  і листами, і провадженнями СБУ боролася не за тендери, а за хабарі, бо  справи з’явилися після того, як фірма відмовилася платити спецслужбі відкати.

«Їм дуже важливо було показати, що НЕ платити — не можна, — запевняє Сергій Христинченко, директор департаменту «Діалізна терапія» компанії «Діавіта».

Не секрет, розповідає він, що роками фармбізнес в Україні доїв бюджет і косив від податків за допомогою офшорних схем. А СБУ, яка ці схеми знала і бачила, роками доїла фармбізнес — заробляла на тому, що ці схеми … не чіпала. І займалося цим, каже Христинченко, саме економічна контррозвідка СБУ,  котру два роки очолював Семочко.

 khristinchenko

Окрім цього в Єдиному реєстрі юридичних осіб РФ знайшовся витяг на повного тезку Станіслава Лисенка з Ялти (старший син Лисенко), де він також зазначений громадянином Росії. Такі ж витяги ЕГРЮЛ видає – на дружину і тещу Станіслава, і на батьків Котона. Тобто загалом 8 родичів з підозрою на подвійне громадянство. Подвійне, в котрому друге – це громадянство країни, з якою Україна вже п’ятий рік воює.

На запит програми про коментар Сергій Семочко прислав письмову відповідь, у якій зазначив, що питання про родинні зв”язки з Лисенко це конфіденційна інформація про його особисте та сімейне життя. Пояснень щодо природи цього звязку, походження майна та громадянств РФ Семочко не надав.

Источник: akzent.zp.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |