Медики пропонують запоріжцям вакцинуватися

25.01.2023

Медики пропонують запоріжцям вакцинуватися

Через сезонне зростання кількості захворілих, медики нагадують, найкраща профілактика від грипу - вакцинація. Нині в медзакладах від цієї недуги безплатно імунізують вразливі верстви населення. Тобто тих, хто має хронічні захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

-В закладах Запоріжжя є вакцина проти грипу, ми вже щепили понад 6 тисяч запоріжців, якщо є бажаючі, ми ще маємо можливість зробити сезонні щеплення. Люди можуть звертатися до свого сімейного лікаря, щоб провести ці щеплення, вакцинуємося, захищаємо себе і своїх близьких, - розповів заступник гендиректора обласного Центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак.

За словами медиків, коронавірус теж нікуди не зник. За минулий тиждень в області зареєстрували 72 випадки інфікування. Життя 4 людей врятувати не вдалося. Тож медики закликають дотримуватись правил - в магазинах, автобусах і аптеках надягати захисні маски й користуватися за потреби антисептиками. Найкраща профілактика, як і раніше, - щеплення. Загалом з початку кампанії вже вакцинувалися 628 тисяч жителів регіону. Це 46 з половиною відсотків. Нині в наявності є всі вакцини. В тому числі й для щеплення дітей.

-Раніше ми вакцинували дітей старше 12 років, і це робили дорослою вакциною, наразі почали проводити щеплення дітям віком 5 - 11 років, окремою вакциною кількість дози значно менша, ніж дорослим. Що стосується лабораторних досліджень на коронавірусну інфекцію, ми теж їх проводимо, кількість їх значно збільшилася, в останній тиждень, більш ніж тисячі досліджень ми провели, додаткові дослідження показали, що циркулює переважно генна мутація – омікрон, - зазначив Олександр Мащак.

Источник: zp.gov.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в