
Літературні фестивалі-тандеми у Запоріжжі та Харкові22.06.2026 ![]() Упродовж 20–21 червня у Харкові та Запоріжжі паралельно відбулися два великі мистецькі заходи — «Поетичні читання Меридіан Запоріжжя» та «Поетичні читання Меридіан Харків». Фестиваль-тандем організувала Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz за підтримки Фонду імені Роберта Боша та Українського інституту книги. Мета проєкту — посилити присутність сучасної української літератури в містах, що стали символами незламності та опору. Унікальний дводенний формат об’єднав 9 літературно-дискусійних подій за участі провідних українських письменників і митців. Серед гостей фестивалів — Оксана Забужко, Артем Чех, Любко Дереш, Олександр Бойченко, Мар’яна Савка, Дмитро Лазуткін, Євгеній Володченко (Жека Курган) та інші. - Для нас дуже важливо, що фестивалі у Харкові та Запоріжжі стали не одноразовою ініціативою, а традицією, яка продовжується попри всі обставини війни. Ми бачимо, наскільки людям потрібне живе спілкування, розмови про книжки, зустрічі з авторами та відчуття приналежності до великої культурної спільноти. Саме тому ми знову привозимо до цих міст провідних письменників і письменниць, музикантів, нові книжки та важливі дискусії. Для нас це не лише література. Це — про підтримку людських зв’язків, довіру та відчуття нормальності навіть у час великої невизначеності, — зазначила кураторка проєкту Євгенія Лопата. У рамках Запорізького фестивалю українська поетеса і літературознавиця Мар’яна Савка презентувала свою нову поетичну збірку «Навіки ніжні», постмодерніст Любко Дереш представив книжку «Погляд Медузи. Маленька книга пітьми», а відома українська письменниця Оксана Забужко відзначила 30-річчя культового роману «Польові дослідження з українського сексу». Важливо, що під час заходу звучали й твори місцевих авторок. Свою творчість презентували Надія Жержерунова, Оксана Приходченко та Ксенія Кобалія. Поціновувачі сучасної української літератури могли придбати книжні новинки, поспілкуватися з авторами та отримати автографи. Подію відвідала й очільниця міста Регіна Харченко. - Це були два дні літератури, розмов, сенсів і дуже потрібної присутності української культури в місті. Було багато людей. Багато поціновувачів літератури. Сучасної, якісної і, головне, української. Багато відгуків, вражень, рефлексій, думок. Вдячна всім організаторам за те, що в нашому місті лунають такі сильні голоси, - зазначила Регіна Харченко. Очільниця міста наголосила, що Запоріжжя сьогодні — це вже не просто індустріальне місто. Це центр сучасної української культури. І кожною подією, виставкою, концертом запоріжці лише закріплюють цей статус. Нашу ідентичність. Завершився мистецький захід сольним концертом Жеки Кургана, який став яскравим фіналом дводенного фестивалю літератури та музики. Джерело: zp.gov.ua |
Свежие новости
Пресс-релизы
|
Коментарії:
немає коментарів