Дослідження: Запоріжжя визнали «непрозорим» містом

21.04.2024

Дослідження: Запоріжжя визнали «непрозорим» містом

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) оприлюднила результати дослідження під час повномасштабної війни. У 2023 році аналітики, крім 70 міст, додатково оцінили також 10 муніципалітетів, наближених до лінії фронту. Міста замість балів отримували статус «прозоре», «частково прозоре» чи «непрозоре».

Прозорими у 2023 році стали 5 міст – Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Статус «частково прозорих» отримали 23 міста. Решта 52, до яких віднесли і Запоріжжя, — «непрозорі».

Більшість міст — 65% — залишаються непрозорими. Вони обмежували мешканців у доступі до інформації про поточну діяльність ОМС та її рішення. На жаль, у Запоріжжі міська влада не висвітлює дані щодо антикорупційної політики, не оприлюднюються проєкти рішень міськради та виконкому, не надає звітів, зокрема, щодо гуманітарної допомоги. Таку ситуацію міська влада Запоріжжя пояснює, мовляв, близькістю до лінії фронту.

Найбільший регрес зафіксований в індикаторах, пов’язаних з поширенням переліку наборів відкритих даних (рівень виконання зменшився на 48,6%), з онлайн-реєстрацією в комунальні заклади освіти (знизився на 13,6%) та публікацією анонсів та протоколів засідань громадської комісії з житлових питань (зменшився на 11%). Також міста продовжили обмежувати доступ до відкритих даних, що суттєво впливає на ефективність муніципального управління.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |