Чому картопля стає золотою?

12.02.2024

Ціни на полицях запорізьких супермаркетів на неї вже учетверо перевищують торішні. Її вартість в одному з супермаркетів Запоріжжя сягає майже 23 грн за кілограм, хоча ще рік тому коштувала 8 гривень.

В підприємстві «Імпак», яке постачає «другий хліб» пояснюють, що такі ціни диктують трейдери та …майже відсутність цього продукту на складах. «Ми просто змушені йти на такі закупівлі, оскільки пропозиції на ринку зменшилось. А те що пропонується має таку ціну», — пояснили в компанії.
Лише з початку місяця ціни на картоплю зросли в середньому на 12%, (по 18-25 грн/кг ($0,48-0,67/кг), про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Проте спостерігається й позитивна динаміка: з кінця минулого тижня, вперше з жовтня 2023 року в Україні подешевшала картопля.

Ще наприкінці минулого тижня пропозиція картоплі на ринку України значно збільшилася, оскільки фермери, які раніше утримувалися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін, почали розпродавати наявні обсяги цієї продукції. Прийняти таке рішення виробники були змушені у зв’язку зі стрімким погіршенням якості картоплі в сховищах.

«Варто зазначити, що, попри зниження цін, сьогодні картопля в Україні надходить у продаж у середньому у 2,9 раза дорожче, ніж в аналогічний період минулого року», — резюмують аналітики.

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в