Свежие новости
Пресс-релизы

Червоно-чорний прапор може стати офіційним символом України

10.10.2019

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про Прапор Національної Гідності» № 2229. Метою законопроекту визначено законодавче врегулювання, опис та порядок використання Прапора Національної Гідності, як прапора національно-визвольної боротьби українського народу.

Про це повідомляє телеграм-канал «Адвокат Права».

Прапор Національної Гідності є стягом, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – темно-червоного кольору, нижньої – чорного кольору.

Він встановлюватиметься на будівлях державних органів України, як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування – у такі дні: 22 січня (День Незалежності і Соборності України), 20 лютого (День Героїв Небесної Сотні), 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День відновлення Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України).

Крім того, місцеві ради можуть затверджувати перелік додаткових днів в які встановлюється або піднімається Прапор Національної Гідності.

Також пропонується внести зміни до КК України, щодо відповідальності за порушення вимог ст. 338 «Наруга над державними символами», доповнивши п. 2 «Публічна наруга над Прапором Національної Гідності», яким передбачено покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

КУпАП запропоновано доповнити статтею «Недотримання чинного законодавства України щодо порядку використання Прапора Національної Гідності», якою передбачене покарання у вигляді накладення штрафу в розмірі від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення – в розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законопроект також передбачає порядок підняття або встановлення Прапора Національної Гідності.

В Украине могут исчезнуть области: масштабная реформа, В Україні масово незаконно штрафують водіїв: що треба знати

Источник: akzent.zp.ua


 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |