Брак кадрів в Україні: яких спеціалістів найбільше потребують у різних регіонах?

16.04.2025

Брак кадрів в Україні: яких спеціалістів найбільше потребують у різних регіонах?

Ринок праці в Україні активізувався. У березневому огляді Національний банк зафіксував зростання кількості нових вакансій та резюме. Водночас, чиновники підкреслюють, що головною проблемою для бізнесу досі залишається нестача кадрів. Які спеціальності найбільш затребувані цьогоріч — досліджував Центр громадського моніторингу та контролю.

Негативний вплив війни

Війна суттєво вплинула на ринок праці в Україні. Через бойові дії, мобілізацію та масову міграцію населення ситуація на ринку змінилася. За інформацією ООН, кількість українських мігрантів за кордоном продовжує зростати і станом на середину березня цього року сягнула 6,9 мільйона осіб.

У Національному банку України наголошують, що кадровий дефіцит є однією з найсерйозніших проблем для бізнесу. Серед інших викликів у воєнний період економісти відзначають інфляцію, перебої з електроенергією, водо- та теплопостачанням, а також небезпечні умови праці.

Жінки на ринку праці

Після початку повномасштабного вторгнення гендерний баланс на ринку праці суттєво змінився. Якщо раніше чоловіки складали 58% кандидатів на вакансії, а жінки — 42%, то зараз ситуація протилежна: 52% кандидатів — жінки, а 48% — чоловіки, за даними видання “Womo”.

Жінки дедалі частіше опановують професії, які традиційно вважались “чоловічими”. Згідно з даними Державної служби статистики, все більше українок працюють машиністками насосних установок, водійками, гірницями, вантажницями, слюсарками-ремонтницями.

Активніше українки реалізовують себе й у підприємництві. Торік жінки становили 61% серед нових підприємців. Вони відкривали бізнеси в галузях медицини, освіти, HR, соціальних послуг і виробництва одягу.

Попри зростання активності, жінки досі становлять лише 17,7% серед усіх керівників, хоча вже очолюють понад 449 тисяч бізнесів в Україні.

Робота для пенсіонерів

Демографічні зміни вплинули й на вікову структуру ринку праці. Протягом минулого року кількість вакансій для пенсіонерів зросла на 33%. Як повідомляє інтернет-видання “Oboz.ua”, середня заробітна плата для працівників віком понад 60–65 років досягла 20 тисяч гривень. Найчастіше людей пенсійного віку запрошують на посади водіїв, продавців, охоронців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів із продажу, кравців та різноробів.

Підтримувати зайнятість літніх людей прагне і уряд. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю “Українському радіо” розповіла про можливі стимули. “Розглядаємо, зокрема, зменшення податкового навантаження — наприклад, часткове звільнення від сплати ЄСВ або зниження ПДФО. Це дозволяє людині залишатися в професійному середовищі, приносити прибуток економіці, ділитися досвідом і залишатися активною в старшому віці”, — зазначила вона.

Брак спеціалістів

За даними Державного центру зайнятості, які наводить “РБК-Україна”, у 2025 році найвищий попит зберігатиметься на спеціалістів у сферах фізичної праці, медицини, освіти та послуг. Наразі найбільше вакансій відкрито для швачок, токарів, електромонтерів, столярів, слюсарів-сантехніків, електрогазозварників, монтерів колії, фрезерувальників, екскаваторників і операторів верстатів з програмним керуванням.

Окрему проблему становить нестача медичних кадрів — бракує лікарів різних напрямів, зокрема терапевтів та педіатрів.

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |