Село без школи — сирота

04.10.2016

Село без школи — сирота

Про яку якісну освіту буде йти мова тоді?

Чи може хтось з провласних депутатів прислухався до волань батьків, які прийшли на позачергову сесію районної ради, адже якщо школу закриюсь, це стане початком вимирання села.

Ніхто не згадав і про вчителів, які віддали своїй нелегкій праці не один десяток років.

Лише три вчителя змогли знайти собі нове місце роботи, два педагога та чотири технічних працівника залишились ні з чим.

Вчитель Олена Крот зізналася, що не знає як жити далі. Поки що педагог збирається ставати на облік до центру зайнятості.

Як знайти роботу цим людям, якщо в цьому віддаленому селі немає навіть транспортного сполучення з районним центром?

Попередження про звільнення були вручені вчителям ще в червні, але сесія районної ради проголосувала за закриття школи 15 липня. Ця ситуація суперечить законодавству. До того ж після підписання цього попередження вчителі мають працювати ще два місяці, але дітей в школі немає, частина майна зі школи вже вивезена, навіть електроенергію вже відрізали.

Офіційно вручити попередження про звільнення вчителів має відділ освіти Пологівської райдержадмінстрації, але зробити цього вони не можуть, бо рішення сесії про закриття школи призупинено через позов до суду депутата районної ради від ВО “Батьківщини ” Вячеслава Колесникова.

— Один з моїх колег, якій під час засідання сесії сидів поруч, і який зараз дає показання як в прокуратурі, так і в суді, не голосував за закриття школи, хоча в протоколі зазначено, що він проголосував “за”. Таке грубе порушення закону спонукало нас звернутися до суду, — розповів Вячеслав. — Щоб прийняти рішення, потрібно було набрати 18 голосів “за”, але рішення підтримали лише 17 депутатів. Тому один голос просто дописали в протоколі. Але рішення все одно не вступило в силу, бо його у відведений законодавством час не зареєстрували його в реєстраційній службі. Тому через місяць наступна сесія районної ради це питання “врегулювала”.

Але справа в тому, що одразу після першого голосування школу почали фактично розбирати, вивозити обладнання. Є підозра, що частина шкільного майна за літо була вже вкрадена, тому іншого рішення окрім закриття школи просто не могло бути.

Дивує те, що вже пізніше, вже в зовсім іншому протоколі, було виправлене рішення одного з депутатів, який до цього проголосував проти, тобто галочку поставили навпроти іншої людини, яку за місяць встигли вмовити підтвердити, що він наче б-то голосував “за.

Вячеслав Колесников звернувся в поліцію, але там відповіли, що це звичайна помилка й складу злочину вони в цьому не бачать.

Найцікавіше, що не було проведено жодних громадських обговорень чи інших підстав для прийняття такого рішення. Сільрада також виступила проти закриття школи, в якій мали навчатися 22 дитини.

— На сесії вийшли дві жінки, які навіть не змогли згадали імені вчителя, яких вчить їх дітей, та сказали, що вони за закриття школи, — згадує Вячеслав. — При цьому, до голови батьківського комітету, який від імені батьків просив не закривати школу, ніхто не прислухався.

Я звернувся до суду і в процесі листування виявилось, що обладнання зі школи вже вивезли. Коли я про це дізнався, одразу ж звернувся в райраду і школу з відкритим листом, в якому зазначив, що поки що рішення не вступило в силу і вони не мають право так чинити, до того ж я запросив пред’явлення акту передачі майна.

Коли в школу приїхали депутати райради, що представляють різні фракції, виявилось, що половину майна вкрали, принаймні за словами директора, але ні заяви до правоохоронців не було, все просто списали. Залишивши кілька парт, комп’ютерний клас та деяке інше майно.

Начальник відділу освіти Павло Капітонов заявив, що вчителі і персонал будуть приходити на роботу і знаходитись на своїх робочих місцях. Проте кожен працівник має право звільнитися за власним бажанням, якщо знайде собі іншу роботу.

Самі ж вчителі говорять, що їм обіцяють виплачувати лише 30% від заробітної плати, тому що фактично свою роботу вони не виконуюсь, адже діти до школи не ходять.

Вчителі “не на камеру” розповідають, що цей чиновник не раз примусово пропонував вчителям писати заяви на звільнення за власним бажанням.

Та навіть не це найбільше бентежить місцевих жителів, вони бояться, що тепер село просто вимре.

— Що нам залишила наша влада? У нас був єдиний осередок, де ще жевріло життя, — говорить житель села Балочки Микола Остапарченко. — В школі проходили вибори, культурні заходи. Одне з останніх — свято на Івана Купала. Що робити нам тепер? Куди йти нашим дітям, куди підуть оці учителі?

Вячеслав Колесников не збирається опускати руки. Він направив депутатське звернення до Головного управління Нацполіції та прокурору Запорізької області, в якому повідомив про фальсифікацію результатів голосування Пологівської районної ради за проект рішення від 15.07.2016 №3 “Про припинення Балочкинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пологівської районної ради шляхом ліквідації”.

Також оскаржив у судовому порядку та вимагає визнати протиправним та скасувати зазначене рішення. Ухвалою Пологівського районного суду від 11 серпня було задоволено дане клопотання шляхом зупинення скандального рішення.

— Я та всі мої колеги з ВО “Батьківщина” виступаємо за якісну освіту і абсолютно згодні з тим, що пора брати не кількістю, а якістю. Але спочатку треба створити умови для реалізації реформи! — говорить Вячеслав Колесников. — Коли приймалося рішення про закриття школи, не було навіть автобусу, який би підвозив дітей до школи.

Спочатку треба відремонтувати дорогу, купити новий автобус і лише потім закривати школу.

Пологівський район — один із найбагатших в області, адже на його території працює ряд успішних промислових підприємств, в тому числі аграрних. Сусідній Гуляйпільский район — один з найбідніших, але вони втримались від закриття шкіл!

По всій країні йде чи не насильницьке закриття шкіл, але ми усвідомлюємо, що якщо школи просто закрити, село пропаде. В Пологівському районі депутати налаштовані закрити мало не половину сільських шкіл. Ми за якісну освіту, ми розуміємо, що треба економити бюджет, але ж не за рахунок дітей.

Наразі рішення про закриття школи автоматично призупинено до винесення рішення суду. Директор звільнився й перейшов працювати в іншу школу.

Лише в осиротілій школі стоїть така гучна й жорстока тиша…

Іван ЛЮДСЬКИХ

Источник: akzent.zp.ua

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в