Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив свою річницю в Запоріжжі — фото

21.05.2024

Капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив свою річницю в Запоріжжі — фото

Сьогодні в Запоріжжі капеланський батальйон «Маріуполь» відзначив 10-ту річницю від заснування. 

Як згадав на урочистостях, пастор Геннадій Махненко навіть до створення батальйону почалась допомога українським військовим.

«16 квітня у нас в місті з’явився перший блок пост, 13 травня створили Маріупольську дружину. А вже 28 травня офіційно був створений капеланський батальйон. Але вже с перших днів АТО ми згуртувались всі разом: я як російськомовний разом з дітьми рили укріплення під Маріуполем, збирали продукти та доставляли амуніцію», пригадує пастор Геннадій Махненко.


Першим капеланом став Альберт Хомяк, який об’їздив практично всі гарячі точки Донецької та Луганської області. Зараз батальйон це півтори сотні капеланів, які працюють на передових позиціях ЗСУ. Зокрема, вони вивозили цивільне населення з зони бойових дій (навіть з блокадного Маріуполя), допомагають у транспортуванні поранених, наданні першої медичної допомоги, підтримують бійців морально.

«За ці роки у нас було різне — у нашій співпраці. Але ви дійсно стали на допомогу й підтримку нам та нашій державі», — розповів керівник Запорізького райуправління поліції Сергій Бичін, який знає батальйон не один рік.


На святкуванні вшанували грамотами та дипломами капеланів, провели концертну програму власними силами. Був на заході й почесний гість, сенатор штату Небраска Том Брюер, полковник армії США у відставці з багатим бойовим досвідом. 36 років в армії штатів, 6 бойових поранень.

«Я вже шостий раз в Україні і 4 раз під час повномасштабного в Україні. І хочу сказати, що зараз це вже інша країна. Країна, яка бореться. Українці стали професійнішими в військовій справі, ми даємо сучасну зброю тому, що віримо в українців і в перемогу».

Фото та текст Славка Твердохліба

Источник: forpost.media

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.
 
Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Свежие новости
Пресс-релизы
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |