Лента статей
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Ніч у театрі. Як відкриватиме сезон Запорізька нова драма?

nova-dr-02

Здавалось би, відкриття театрального сезону – з тих символічних подій, що мають чітко визначений формат. Себто коли з добре відомого репертуару дістається заздалегідь анонсована прем’єра – і ось уже збирається повна зала справжніх шанувальників мистецтва. Квіти, овації, касова виручка додаються. Проте сучасний театр на те і є сучасним, щоб руйнувати стереотипи й переінакшувати звичні сценарії. 

Молода й амбітна «Запорізька нова драма» на знак відкриття театрального сезону влаштовує низку подій. Серед них буде й лекція про те, як дивитись вистави, і вечірка до світанку – все це відбудеться 9 вересня на базі арт-центру «Лофт Млин», де наразі працює театр. Звісно, буде й прем’єра – це резонансна вистава «Папа парадоксальний», вперше показана запорізьким глядачам у липні цього року. Напередодні вечора відкриття «Пороги» трохи поспілкувались з акторкою і арт-менеджеркою «Запорізької нової драми» Вікторією Петровою про прекрасне – глядачів, прем’єру, партнерські проекти  і те, чому варто долучитись до театральної команди.


ПРО ГЛЯДАЧІВ

Для нас, команди театру, завжди є великим сюрпризом наша аудиторія. З вистави до вистави, з події до події ми спостерігаємо нові обличчя. Звісно, у нас є стала аудиторія, що відвідує нас регулярно, але завжди – і це справді важливо – у нас є нові люди. При тому, що канали, через які ми поширюємо інформацію про прем’єри та заходи, не змінюються. Як менеджерка театру, я розумію, що ми маємо визначити цільову аудиторію, аби спростити комунікацію та чітко знати, на кого спрямовувати інформаційні меседжі та репертуар театру загалом. І ми з командою неодноразово це намагались зробити. Але потім ми бачимо, що вистави відвідують і підлітки, і люди третього віку, і компанії, й одинаки. Тоді ми вирішуємо, що наша чітка сепарація аудиторії може обмежити доступ людям, яких за певних причин ми не включили до «цільових». І ми розуміємо, що не маємо на це права, бо

наші вистави – це висловлювання. Це проговорювання та пропрацювання актуальних, соціальних, іноді болючих тем. І це стосується кожного.

Тому чекаємо ми завжди абсолютно усіх і залишаємо за глядачем право вирішити, чи хоче він відвідати нас ще. Єдине обмеження більшості наших вистав – це 18+.

Вікторія Петрова, сцена з вистави "Папа парадоксальний"

Вікторія Петрова, сцена з вистави “Папа парадоксальний”

ПРО ВІДКРИТТЯ

Ми хотіли якомога ширше охопити всі заходи, що ми їх готуємо для глядача в цьому сезоні. Щоб після однієї ночі з нами (в буквальному сенсі), відвідувач максимально розумів, що ми можемо йому запропонувати. Приміром, цього року ми запускаємо новий проект – лекторій з театральної тематики. Першим етапом стане курс від Марічки «Як дивитися вистави». Так, це буде цілий курс, що складатиметься з 5-6 лекцій, детальніше про які можна буде дізнатись на наших сторінках у соцмережах. Ми плануємо запрошувати представників незалежних театральних майданчиків з усієї країни з лекціями на найрізноманітніші теми. Це режисура, перформативні практики, арт-менеджмент, дотичні до театру галузі – живопис, музика.

Ми відчули такий запит від наших глядачів, які регулярно вимагають пояснень, але у виставах ми не можемо собі такого дозволити.

Тож сподіваємось, проект, який спробує пояснити, що таке сучасне мистецтво, задовольнить потреби наших глядачів.

Вечірки ми почали практикувати з травня цього року. І зрозуміли, що це прекрасно. Вони у нас завжди наповненні мистецькою складовою – виставки, вистави, лекції, музичні перформанси. І водночас це простір для «потусити» та поспілкуватись з людьми, яких ти мало знаєш, але з якими, вочевидь, маєш багато спільного. Ми завжди кайфуємо від цього. І всіх до цього процесу кайфування запрошуємо. «До світанку» – це буквально. Їх не так багато теплих вже лишилось.

Сцена з вистави "Папа парадоксальний"

Сцена з вистави “Папа парадоксальний”

ПРО ВИСТАВУ

«Папа парадоксальний» – перша вистава, яку ми анонсували через особисту історію. Й історія ця було про непрості стосунки з батьками. Очевидно, кожен має таку історію, і кожному було цікаво, як з цього можна зробити підліткову виставу-казку. Напередодні прем’єри ми запустили  в мережі флешмоб мійнайпершийспогад, і він показав, що

часто-густо перший спогад – це травма, тої чи іншої глибини. У кожному з нас ці історії залишили слід, і ми маємо це пропрацювати, аби йти далі.

Вистава побудована на документальних розповідях учасників трупи. Настя Косодій, драматургиня, обрала для них художню рамку – казку. До того ж, ми вперше залучили художницю і скульпторку Ксенію Платанову, яка створила спеціально для вистави неймовірні, жахливі, але й прекрасні маски та макові голови. Це дало нам можливість вперше спробувати елементи дорослого лялькового театру. Підсумовуючи, у цієї вистави забагато «вперше», щоби не стати успішною.

Драматургиня Анастасія Косодій про спільеий проект Запорізької нової драми та інтеграційного театру "Покажи"

Драматургиня “Запорізької нової драми” Анастасія Косодій – про роботу театру з жестовою мовою

ПРО СПІВПРАЦЮ

Співпраця та кооперація обумовлюють існування сучасного театру в принципі. Бо ми говоримо про актуальне, про соціальне. Ми залучаємо вразливі категорії та піднімаємо дражливі теми. Робити це і не співпрацювати з організаціями, які вирішують ці проблеми на соціальному рівні, – безглуздо та непрофесійно. Тому нам цікаво співпрацювати з усіма сучасними майданчиками в місті та поза ним. Наприклад, ми робили 4-місячний проект у містах Донецької та Луганської областей, були театральним майданчиком на фестивалях «З країни в Україну» та «Запорізька книжкова толока», брали участь в інтеграційній виставі для людей з вадами слуху спільно з театром «Покажи».

Ми бачимо своєю метою проговорення табуйованих тем з метою їхнього введення в постійний інформаційний простір.

Для примирення широкого загалу з тим, що фемінізм, ЛГБТ-спільнота, російсько-українська війна, люди з особливими потребами, внутрішньо переміщені особи тощо – це доконаний факт, і ми маємо інтегруватись, аби не деградувати. Тому завжди раді пропозиціям співпраці від усіх. Комунікація важлива, навіть якщо спільного проекту врешті не відбудеться.

nova-dr-04

ПРО ВОЛОНТЕРІВ

З кінця серпня «Запорізька нова драма» шукає друзів, тобто прагне поповнити склад своєї команди. Нещодавно в театрі проводився день відкритих дверей, і вже є перші результати цієї роботи. Ми сформували команду волонтерів, яку будемо долучати до різноманітних проектів. Знайшли кілька ініціативних перекладачів, з якими зараз працюємо над розробкою нового проекту – перекладацької лабораторії. Ми не зупиняємось. Нам потрібно багато людей, але

найнагальніше на сьогодні – це гарний піарник і арт-менеджер, тому закликаю!

Що стосується акторського складу, то для кожної нової прем’єри ми оголошуватимемо кастинг. Тому слідкуйте за оновленнями на сторінках і в групах – і приходьте!

Стежити за подіями нового сезону «Запорізької нової драми» можна тут. А дізнатись більше про вечір відкриття – ще й тут

Цікавилась Інна Стащук

Фото для публікації надані Вікторією Петровою


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
ПОЗИЦИЯ
РОСТ
ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА
ДЕТИ ЗАПОРОЖЬЯ
ПОРОГИ
MISTO.ИНФОРМ
МИГ
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ
СОДРУЖЕСТВО
ПРАВДА (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ИСТЕБЛИШМЕНТ. АНАЛИТИКА (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. ТРК АЛЕКС (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | | follow us on | читайте нас в |